Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Apple krijgt gelijk

13 maart 2003 - 23:00OpinieCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Jawel, het is zover. Apple krijgt gelijk, nota bene van Intel. Die maker van Pentium-processoren is tot het inzicht gekomen dat het voor laptops niet alleen gaat om snelheid, maar ook om batterijduur en ontwerp. Intel erkent dit met het begin deze week onthulde Centrino – de marketingnaam voor de combinatie van de nieuwe Pentium M-processor (codenaam Banias), de bijbehorende 855-chipset en de dito Pro/Wireless 2100-chip voor draadloos Ethernet (802.11b).

Verder stelt Intel trots dat de hechte integratie van het Centrino-geheel, inclusief de speciaal voor mobiele computers ontworpen Pentium M, laptopproducenten de kans geeft fraaie ontwerpen te creëren. Design, jawel. Onder meer Acer en IBM hebben al – onder getekende zwijgplicht – staaltjes laten zien van mooie, lichte en dunne notebooks.
Centrino is deze week officieel onthuld, maar details over de drie componenten, de onderliggende technologie, Intels plannen hiermee, en de resulterende laptops zijn al sinds begin dit jaar bekend. Deels via officiële briefings van de processormaker en zijn klanten, de laptopfabrikanten, en deels via websites en bladen die de informatie en hardware vroeg in handen hadden. Kennelijk zonder zwijgplicht.
Verder krijgt ook concurrent AMD deels gelijk. De Pentium M-chip draait op aanzienlijk lagere kloksnelheden dan voorganger Pentium 4M, de mobiele uitvoering van desktopprocessor Pentium 4. Door de toevoeging van een groot cache-geheugen zet de Pentium M echter een behoorlijk prestatieniveau neer. In een Powerpoint-presentatie van Intel valt te zien hoe een 1,6 GHz M-chip een 4M op 2,4 GHz voorbijstreeft. Vooral in batterijduur, maar ook in prestaties.
Hoe Intel dit nu in de markt zet zonder te hoeven toegeven dat het concurrenten Apple en AMD volgt? Door Centrino middels marketing een exclusief karakter mee te geven en – ook wat betreft prijsstelling – te positioneren bóven zijn reguliere laptopprocessor Pentium 4M. Voor de zekerheid zal de Pentium M-processor ook los verkrijgbaar zijn voor laptopproducenten.

 
Jasper Bakker

Meer over

EthernetLaptops

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Philipp Strasmann Cybersecurity
    Security & Awareness

    De onvermijdelijke verschuiving naar preëmptieve cyberbeveiliging

    TPU
    Data & AI

    Kort: Google en Anthropic in tpu-deal van vele miljarden, Clippy is Back! (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Personeelskosten en cloudgebruik drijven ict-kosten gemeenten op

    OpenAI atlas
    Data & AI

    Hello Atlas, bye bye Chrome?

    Cloud & Infrastructuur

    Chipconflict tussen Nederland en China legt VW-fabrieken lam

    Cloud & Infrastructuur

    Checklist overstappen naar Europese cloudomgeving

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs