Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

CMG overstag met deeltijdwerk

23 maart 2000 - 23:00AchtergrondCarrière
Michiel Couzy
Michiel Couzy

CMG biedt werknemers de mogelijkheid om in deeltijd te gaan werken. Dit betekent een flinke koerswijziging van het automatiseringsbedrijf, dat tot op heden niets zag in vierdaagse werkweken. Deze nieuwe optie staat in de aanvullende arbeidsvoorwaarden, die per 1 april 2000 van kracht zijn.

Bij ons is werken in deeltijd onbespreekbaar", zei een topman van CMG-diensten in 1998 tegen Computable. Minister Annemarie Jorritsma zei desgevraagd dat de dienstverlener dan niet bij haar moet mopperen over een tekort aan werknemers.
Nu is deze arbeidsvoorwaarde wel bespreekbaar. "De tijden veranderen en CMG verandert mee", verklaart manager arbeidsmarktcommunicatie Harmen Coops deze omslag. Coops geeft aan dat een intern onderzoek duidelijk heeft gemaakt dat veel werknemers behoefte hebben aan deeltijdwerk. Daarom neemt CMG in de aanvullende arbeidsvoorwaarden – die ingaan op 1 april van dit jaar – op dat het personeel kan kiezen voor een 32-urige werkweek.

Service

De bezwaren van het bedrijf tegen deeltijdwerk zijn kennelijk weggenomen. In 1998 vond CMG nog dat kortere werkweken van het personeel ten koste gaat van de dienstverlening aan de klanten. Coops zegt nu dat de klanten vaak zelf al deeltijdwerk hebben ingevoerd en dus begrip tonen voor de omslag van CMG.
"Wij hebben met onze klanten hierover gesproken en ook hen is niet ontgaan dat de tijden zijn veranderd. De invoering van deeltijdwerk kan betekenen dat de doorlooptijd van sommige projecten iets langer duurt." De onderneming verwacht dat 5 tot 10 procent van de 5500 werknemers gebruik zal maken van de nieuwe arbeidsvoorwaarde. Als 10 procent 32 uur per week gaat werken, betekent dit voor CMG een verlies van ongeveer vijfentwintigduizend werkdagen per jaar. Het bedrijf hoopt daarentegen dat de nieuwe regelingen meer mensen naar CMG lokt, waardoor dit productiviteitsverlies gecompenseerd wordt.
In de Arbeidsvoorwaardenregeling 2000 is niet alleen de mogelijkheid voor deeltijdwerk opgenomen. CMG-ers kunnen ook zelf hun werktijden kiezen, als zij maar tussen tien uur ’s ochtends en half vier ’s middags op kantoor zijn. Bovendien kunnen de werknemers twintig extra snipperdagen sparen door dagelijks één uur langer te werken. Ook is het mogelijk vakantiedagen te kopen of te verkopen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Paul Broekhuizen leidt Fsas Benelux, Brink Software verkocht (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelCarrière

    Kort: reorganisatie bij TomTom, investeringen in ai betaalt zich snel uit (en meer)

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs