Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Strategy & Transformation » Digital Transformation

Retail- en telecombranche convergeren

30 november 2009 - 00:33ActueelDigital TransformationCanalys

Door de convergentie van smartphones en notebooks & netbooks convergeert ook de ict-vakhandel van service providers/telco’s en de retail. Dit zeggen Canalys-analisten Alastair Edwards en Tim Coulling op basis van een onderzoek in welke handelskanalen smartphones, notebooks en netbooks worden verkocht.

In het derde kwartaal van 2008 werden in de EMEA-consumentenmarkt ruim 33,7 miljoen notebooks verkocht. Vijftig procent van de verkoop ging via de 1-tier channel. Hierbij gaan producten van de vendor direct naar retailers, zoals Media Markt, DSGi, Carefour etc. 45 procent van verkochte notebooks ging via distributie.

In het derde kwartaal van 2009 werden in de EMEA-regio 13,9 miljoen smartphones verkocht en 3,6 miljoen netbooks. De meeste netbooks werden via de retail verkocht. De meeste smartphones via telco’s.

Een groeimarkt voor de verkoop van notebooks en netbooks zijn service providers en telco’s, zoals KPN, Vodafone en T-Mobile, aldus Edwards en Tim Couling. Leveranciers kunnen zich hierdoor meer in merk onderscheiden, nieuwe retail- en online klanten aanboren en loyale klanten aan zich binden. Vooral partijen zoals Acer en Samsung storten zich hierop. Telco’s verkopen notebooks en netbooks als een ‘add-on’ op hun breedband netwerken. Ze genereren extra attentie bij eindgebruikers door herkenbare promotieacties waardoor ze nieuwe klanten aantrekken, aldus de analisten van Canalys. 

Telecomdienstverleners verkopen steeds meer netbooks met een internetabonnement. Daarbij worden duidelijker prijzen, zoals een flatrate, gehanteerd dan bij de verkoop van smartphones. Door deze ontwikkeling convergeert het kanaal van de ‘mobiele channel’ (telco’s) en de channel van ‘technology retailers’, zoals it-specialisten, consumer eletronics retail en online retail. Deze twee ‘channelblokken’ moeten nu vechten om de gunst van de klant die kan kiezen uit een service provider of een retailpartij.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Digital Transformation

    Waarom leren in digitale transformaties fundamenteel verandert

    Digital Transformation

    Kort: Tikkie deelde lintjes uit op Koningsdag, Zsolt Szabó adviseur van Accenture (en meer)

    Digital Transformation

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    Digital Transformation

    FME slaat alarm: digitalisering in mkb blijft achter  

    Digital Transformation

    Spoelstra Spreekt: Succes

    Google Big Tech
    Digital Transformation

    Liberty Global tekent deal met Google Cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs