Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Microsoft misbruikt schikkingsvoorstel’

24 februari 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

De negen Amerikaanse staten die zich niet neerleggen bij de schikking in de Microsoft antitrustzaak, dienen een nieuwe klacht bij de rechter in.

Ze beschuldigen Microsoft ervan het schikkingsvoorstel – dat nog niet is goedgekeurd door de rechter – nu al zodanig in praktijk te brengen dat computerfabrikanten financieel worden benadeeld.
 
De advocaten van de staten hebben gedeelten van een getuigenis van een Microsoft-topman aan de rechter voorgelegd, die duidelijk maken dat de softwaregigant al nieuwe contracten heeft ontworpen en gebruikt. Volgens die contracten moeten de hardwarefabrikanten afzien van de mogelijkheid om Microsoft te vervolgen wegens inbreuk op hun patenten en krijgen de grotere fabrikanten, zoals HP en Gateway, voortaan geen kwantumkorting meer.
 
De betreffende topman, Richard Fade, stelt dat de schikking tussen Microsoft en Justitie bepaalt dat er uniforme contracten moeten komen voor alle computerfabrikanten. Daarom raken de grotere fabrikanten hun oude voorrechten kwijt, redeneert Fade. Het patenten-artikel bestaat volgens hem al vijf jaar en is niet van toepassing op hardware.
 
Fade’s reactie maakt duidelijk dat Microsoft niet echt onder de indruk is van de nieuwe klacht van de negen staten, die worden aangevoerd door Californië, Massachusetts en Iowa. Mede daarom zal de onderneming hebben toegestaan dat deze klacht nog wordt meegenomen in het proces, al is-ie eigenlijk veel te laat ingediend. Om de stukken uit de getuigenis toch te mogen gebruiken om aan te tonen dat de schikking niet eerlijk is voor andere bedrijven, hebben de negen staten dan ook speciale toestemming moeten vragen. Zowel Microsoft als Justitie hebben de rechter laten weten daartegen geen bezwaar te hebben.
 
Vanaf volgende week woensdag moet de rechter vaststellen of het publiek belang gediend is bij de schikking tussen Microsoft en het Amerikaanse ministerie van Justitie.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Van Amsterdam naar wereldwijde impact:...

    Elastic is inmiddels een wereldspeler in search, observability en security, maar het verhaal begint verrassend dichtbij: in Amsterdam. Daar werd het bedrijf in 2012 opgericht, op basis van een simpel...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Vraag naar ai-chips drijft hardwareprijs op, Louvre-kunst komt met ar tot leven (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Eerste 160 micron glasvezel Prysmian, Sanderink is zoek (en meer)

    Financiële dienstverlening

    Girotel: bakermat van het thuisbankieren

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Cybercriminelen deden zich voor als Odido-ict’ers, Bravinci lid van de Caribbean Datacenter Association (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Quantum dwingt it-leiders nu al tot actie

    Innovatie & Transformatie

    Europarlement geeft groen licht voor digitale euro

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs