Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Zakelijk geschil HP en ITwebwinkel’

18 november 2009 - 10:153 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieHP Inc.
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Tussen HP en online reseller ITwebwinkel is een zakelijk geschil ontstaan. Beide partijen hebben advocaten in de hand genomen en willen niet concreet zeggen waarover het geschil gaat. Goed geïnformeerde bronnen uit de markt beweren dat HP ITwebwinkel onder de loep heeft genomen. Onder andere over het gebruik van ‘special bids’.

De afgelopen weken werd de redactie van CRN getipt dat er tussen HP en de Amsterdamse ITwebwinkel een zakelijk geschil is ontstaan. HP zou ITwebwinkel onder de loep hebben genomen. Naar verluidt rond de te volgen procedures rond de special bids. Bij special bids krijgen resellers korting als ze een grote order bij grote klanten scoren. HP zou nu een accountantsonderzoek doen en eventueel een naheffing vorderen, zo melden de bronnen. Intussen hebben mensen van ITwebwinkel een ander online winkel in de lucht gezet: Socia. Op de site staan bijna hetzelfde telefoonnummer als die van ITwebwinkel.

Vincent van Schagen van ITwebwinkel bevestigd dat er een geschil is met HP maar zegt niks te weten van een eventueel onderzoek. ‘Tussen HP en ons is onlangs een zakelijk geschil ontstaan in verband waarmee beide partijen, zoals in dergelijke situaties geheel gebruikelijk is, zich van bijstand van een advocaat hebben voorzien. Van enig -laat staan het door u genoemde- onderzoek is ons niets bekend. Wij zijn er inmiddels wel van op de hoogte dat, hoewel wij omtrent het geschil zelf geen enkele mededeling aan derden hebben gedaan, inmiddels – naar wij vermoeden: veroorzaakt door uitlatingen van HP – een niet onaanzienlijke geruchtenstroom is ontstaan waarin de ‘wildste’ (onjuiste) verhalen de ronde doen. Omdat het niet in het belang van beide partijen is indien wij daarop ingaan doen wij over de basis van het geschil vooralsnog geen mededelingen. ‘

Het team van HP SPO, zoals Pieter van Woerden en Paula Boersma, reageert niet. Ze laten dat over aan een woordvoerder die per email reageert: "We reageren nooit inhoudelijk op vragen inzake mogelijke onderzoeken of issues die we al dan niet hebben met partners. In zijn algemeen, ongeacht welke specifieke partij of situatie, let HP zeer scherp op onregelmatigheden in het verkoop en distributieproces om eerlijk zakendoen zoveel mogelijk te garanderen. Daartoe hebben wij een afdeling die zich volledig richt op end-user verificatie en onregelmatigheden. Als HP vermoedt dat een partner niet volgens de afspraken werkt en daarmee een oneerlijk voordeel heeft ten opzichte van andere resellers/partners, dan zoeken we dat uit en gaan we in gesprek. Blijkt dat er geen oplossing is, dan nemen we zo nodig juridische stappen. Dat zijn we aan de markt en onze partners verplicht.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Eén reactie op “‘Zakelijk geschil HP en ITwebwinkel’”

    1. Jim schreef:
      26 november 2010 om 12:35

      Dit bedrijf gaat ondertussen door als Socia B.V.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Innovatie & Transformatie

    Database steeds vaker een belemmering: Tijd voor een radicaal andere aanpak

    Data & AI

    8 vragen over de Nederlandse AI-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 vernieuwende Digitale innovatie-projecten

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 duurzame projecten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs