Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

KPN: EZ mist langetermijnvisie telecom

09 november 2009 - 09:43ActueelCloud & InfrastructuurKPN

De overheid ontbeert een heldere en gecoördineerde visie op het toekomstig gebruik van telecomfrequenties, meent KPN. ‘Nu kijken ze alleen naar de vergunningen rond de 2,6GHz-band, terwijl binnenkort ook die rond 900MHz, 1800MHz en 2GHz worden vernieuwd’, vertelt woordvoerder Steve Hufton van het telecomconcern.

Het Agentschap, het onderdeel van het ministerie van Economische Zaken dat is belast het opstellen en handhaven van regels voor het gebruik van etehrfrequenties, moet volgens Hufton duidelijkheid scheppen over het gehele spectrum van frequenties en niet telkens één deel daarvan. ‘De duidelijkheid is nodig om een stabiel investeringsklimaat te scheppen’, legt hij uit. ‘Pas als je weet wat er met de verschillende frequentiebanden gaat gebeuren, kun je investeringen in technologie plannen.’

Innovatie
Eind oktober presenteerde het Agentschap de voorwaarden voor de veiling van de 2,6GHz-frequentieband, die in het eerste kwartaal van 2010 plaatsvindt. KPN is verbolgen dat 70 procent is gereserveerd voor nieuwe marktpartijen. ‘Dat is slecht doordacht’, meent Hufton. KPN en T-Mobile vinden dat zij als bestaande aanbieders te veel worden beperkt, wat investeringen in nieuwe technologie niet ten goede komt.

‘Het Agentschap staat onvoldoende stil bij de gevolgen voor de consument en voor Nederland als geheel’, vertelt woordvoerder Hufton van KPN. ‘Begrijp ons niet verkeerd: KPN is voorstander van onafhankelijk frequentiebeleid. Maar alles wat beperkingen oplegt, beperkt ook de innovatie.’

2,6 GHz-frequentieveiling
Met de voorgenomen veiling wordt de frequentieband rond 2,6 gigahertz (GHz) verdeeld onder geïnteresseerde marktpartijen. Hoewel de veiling in de volksmond WiMAX-veiling wordt genoemd, kan de vrijgekomen frequentie worden gebruikt voor verscheidene soorten communicatietechnologie.

Behalve voor de nieuwe mobiele breedbandverbinding WiMAX kan de frequentie ook worden ingezet voor de concurrerende technologie lte (long-term evolution). Bovendien kan de bestaande umts-dekking met de vrijgekomen bandbreedte worden uitgebreid. Het ministerie heeft geen voorkeur voor de technologie die uiteindelijk op de frequenties worden gebruikt.

 

Meer over

TelecomWiMAX

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    big tech
    ActueelOverheid

    Na ingreep Microsoft bij ICC: kabinet waarschuwt voor afhankelijkheid Amerikaanse tech

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs