Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Testers hekelen te snelle introductie IE8

25 november 2008 - 15:52ActueelCloud & InfrastructureMicrosoft

De nieuwe versie 8 van Microsofts webbrowser Internet Explorer (IE) komt volgens testers veel te vroeg. De release candidate verschijnt in het eerste kwartaal van 2009. Na de bètaversie van augustus 2008 zou eerst nog een nieuwe bèta moeten uitkomen. “Nu al die deur sluiten, is een verschrikkelijke misser.”

Microsoft bouwt hard aan Internet Explorer 8, de nieuwe versie van zijn browserprogramma. Na de tweede testversie, die in augustus 2008 verscheen, wil het softwarebedrijf ergens in het eerste kwartaal van 2009 een laatste release candidate publiceren. Die zou volgens IE8-projectleider Dean Hachamovitch van Microsoft dan vrijwel gelijk zijn aan de definitieve versie van de browser.

Experts verwachten dat de uiteindelijke browser rond de zomer van 2009 beschikbaar komt. Bij Microsoft kan echter niemand dit bevestigen. Het bedrijf heeft in het verleden alleen de wens uitgesproken om de nieuwe browser op de markt te brengen voordat het nieuwe besturingssysteem Windows 7 verschijnt. Dat staat vooralsnog gepland voor eind 2009 of begin 2010.

Testbare bèta
Mensen die op verzoek van Microsoft de bètaversies testen, vinden het echter maar niets dat het bedrijf zoveel haast zet achter IE8. De voor begin 2009 aangekondigde release candidate volgt op Bèta 2, een testversie die voornamelijk kritiek oogstte. De testers zouden liever eerst nog een derde bèta zien, dan direct een release candidate die in vrijwel onaangepaste vorm de definitieve versie wordt.

"Bèta 2 was niet bruikbaar en crashte de hele tijd. We konden hem dus helemaal niet testen. Geef ons alsjeblieft eerst een testbare bètaversie", schrijft een van de testers op het blog waar Microsoft zijn plannen bekendmaakte. "We willen een Bèta 3! De kwaliteit van Bèta 2 was absoluut niet wat we hadden verwacht. Voordat we een release candidate krijgen, willen we eerst zien welke bugs jullie hebben opgelost. Om nu al die deur te sluiten zou een verschrikkelijke misser zijn", schrijft een andere tester.

Overigens zijn er ook testers die de uiteenzetting van Microsofts tijdlijn voor de introductie van het nieuwe browserprogramma toejuichen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    TenneT blijkt koper van datacenter ITB2 in Apeldoorn  

    IT Strategy & Transformation

    Kort: Bedrijven blijven hangen in ai-pilots, veel ontslagen in tech-sector (en meer)

    Cloud & Infrastructure

    Schwarz Digits meldt zich in Benelux

    Software & Development

    Kort: Meer winst voor Wolters Kluwer, Bending Spoons lijft Airtable in (en meer)

    Data & AI

    Rabobank investeert miljarden in it

    Cloud & Infrastructure

    Minder verlies, wel aanhoudende omzetkrimp bij Atos

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs