Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Glasvezel KPN-Reggefiber kost tussen 12 en 17,50 euro

25 november 2008 - 11:22ActueelCloud & InfrastructuurKPN

Telecomtoezichthouder Opta vindt het tariefvoorstel voor het nieuwe supersnelle netwerk van KPN en Reggefiber redelijk. De bedrijven willen meer glasvezelnetten aanleggen en stellen een maandprijs voor de groothandel van tussen de 12 en 17,50 euro.

Dat blijkt uit de ontwerp beleidsregels over tarieven voor toegang tot glasvezelnetwerken van KPN-Reggefiber. De toezichthouder publiceerde de regels gisterenavond.

Reggefiber, waarin KPN een belang van 41 procent heeft, verwacht dat het per huis tussen de 775 en 1.025 euro moet investeren om de aansluiting te verglazen.

Glasvezelverbindingen staan snelheden van gigabits per seconde toe, down- en upstream. Dat maakt supersnel internet mogelijk, maar ook HD-tv en -videoconferenties.

Marktpartijen kunnen tot 8 december op de voorgestelde beleidsregels reageren. De overheid streeft ernaar de definitieve regels op 19 december te publiceren. De telecombedrijven zouden in januari op grote schaal kunnen gaan graven.

KPN zegt in een Engelse reactie dat het ‘nog niet‘ van plan is grootschalige glasvezelnetwerken op te tuigen. De Nederlandse reactie is iets gematigder en zegt dat er ‘nog altijd geen sprake‘ is van grootschalige aanleg. Het zou rond de 6 à 7 miljard euro moet investeren om het grootste deel van Nederland te verglazen.

De kern van het beleidsvoorstel is dat externe partijen tegen een concurrerend tarief toegang kunnen krijgen tot het glasnet. Tegelijkertijd is het abonnement, en de gevraagde eenmalige vergoedingen aan de groothandel, hoog genoeg om efficiënte investeringen te stimuleren. Partijen die 26.000 of meer verbindingen (vezelparen in jargon) afnemen, kunnen korting van 20 procent krijgen.

Telecomblogger James Enck schat dat het groothandelstarief ongeveer eenderde of eenvierde van het commerciële tarief zou zijn. Dat komt neer op een maandtarief van ruwweg tussen de 36 en 70 euro. De marktkenner noemt dat ‘zeer concurrerend’ met kabel- en ADSL-internet.

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Krimp groei
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Fintech snel minder populair, Centric neemt Groupcard niet over (en meer)

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs