Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Groen ethernet sust netwerk in slaap

24 november 2008 - 15:25ActueelWerkplek & Beheer3Com

Ethernetverbindingen hebben vaak een groot deel van hun tijd niets te doen. Desondanks verbruikt het gemiddelde netwerkapparaat tijdens rust ongeveer evenveel stroom als tijdens drukte. De IEEE-werkgroep voor ethernetstandaarden wil daar wat aan doen.

Groen is de trend. Standaardenorganisatie IEEE werkt daarom aan een ethernetstandaard die minder stroom verbruikt. David Law, voorzitter van de ethernetwerkgroep van de IEEE en consultant bij 3Com: "Ethernetverbindingen hebben vaak een groot deel van hun tijd niets te doen. Desondanks verbruikt het gemiddelde netwerkapparaat tijdens rust ongeveer evenveel stroom als tijdens drukte. Daar willen we verandering in brengen met IEEE P802.3 az. Dat is een energie-efficiënte ethernetstandaard die op twee manieren energie bespaart: in de eerste plaats door in de slaapmodus te gaan als hij niks te doen heeft, en in de tweede plaats door dat mee te delen aan de netwerkapparaten waarmee hij in verbinding staat."

Sssst, het netwerk slaapt
Dat gedrag kan tijdens rustige periodes (zoals bijvoorbeeld ’s nachts) een hele keten van netwerkapparaten in slaap sussen. Law: "Stel dat een switch weet dat alle acht netwerkapparaten waarmee hij in verbinding staat, in slaap zijn gevallen. Dat weet hij dat hij zelf ook een tukje kan gaan doen, nadat hij eerst de server heeft verteld dat hij dat van plan is."

Law vindt het moeilijk om te becijferen hoe groot de energiebesparing gaat zijn die bedrijven in de toekomst met deze ethernetstandaard kunnen besparen. Het gaat volgens de ethernetexpert in ieder geval om een ‘significante’ afname van het stroomverbruik. Law: "Naar schatting kan een 1000BASE-T NIC-kaart bijvoorbeeld negentig procent energie besparen door in slaapmodus te gaan. Wanneer die kaart ervoor zorgt dat ook andere delen van het netwerk in die modus terecht komen, wordt de besparing nog groter. De uiteindelijke energiebesparing is dus afhankelijk van welk deel van het netwerk in slaapmodus geplaatst kan worden. Ook hangt het af van de verhouding tussen de tijd dat het systeem actief is, en inactief."

De IEEE hoopt dez standaard in het begin van 2010 officieel tot standaard te verheffen.

Meer over

EthernetGroene ICTNetwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overname Samenwerken Fusie
    Security & Awareness

    Kort: Forse investeringen in Duna, overname Duncker & Munnikhuis door Futureproof Group (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Wat meldkamers ons leren over kritische it

    Cloud & Infrastructuur

    KPN tevreden over boekjaar 2025

    Werkplek & Beheer

    Microsoft 420 miljard minder waard

    Cloud & Infrastructuur

    Ilionx blijft it‑partner voor Schelderadarketen

    Overheid

    Kort: Franse overheid loost Teams en Zoom, Odido verlengt beheercontract Axians (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs