Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

CBS voorziet sterke groei in Internet-gebruik

14 mei 1998 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

Internet-gebruik groeit hard in het Nederlandse bedrijfsleven. Van de bedrijven met computers gebruikt eind dit jaar één derde Internet. Eind 1996 was dat nog maar 18 procent.

Dit blijkt uit de jaarlijkse Automatiseringsenquête van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dit onderzoek vindt plaats bij bedrijven met vijf of meer werknemers. Van deze in totaal bijna honderdduizend ondernemingen gebruikt driekwart computers.
De Internet-penetratie groeit het sterkst bij kleine bedrijven met computers. Eind dit jaar zal het gebruik daar verdubbeld zijn vergeleken met 1996. Het Internet-gebruik is bij deze bedrijven dan gestegen tot een kwart. De grotere geautomatiseerde bedrijven benutten Internet het meest. Eind 1998 zal het gebruik gestegen zijn naar ruim 80 procent, tegenover ruim 60 procent in 1996.

Automatiseringskosten

De ondernemers verwachten dat de automatiseringskosten dit jaar ongeveer 20,5 miljard gulden zullen bedragen. De investeringen in nieuwe computerapparatuur en software ramen ze voor dit jaar op 4,7 miljard gulden. De automatiseringskosten zullen dit jaar 1,5 miljard gulden hoger uitvallen dan in 1996.
E-mail en informatie opzoeken op het web zijn de populairste Internet-toepassingen. Respectievelijk ruim 75 procent en 80 procent van de bedrijven met Internet kent deze toepassingen. Drie op de tien gebruikers raadplegen commerciële databanken.
Elektronisch betalen via Internet is nog niet populair. Veel mensen deinzen ervoor terug hun creditcard-nummer door te geven. Ook speciaal ontwikkelde betalingsprotocollen als E-cash of I-Pay worden nog maar weinig gebruikt. Bij 14 procent van de bedrijven die op Internet producten of diensten aanbieden, vindt elektronisch betaalverkeer plaats. Van de bedrijven die computers en Internet gebruiken, biedt de helft producten of diensten aan via dit kanaal. Bij meer dan een kwart van de aanbiedende bedrijven kan men bovendien op deze manier bestellingen plaatsen. Driekwart van de bedrijven presenteert zichzelf met een eigen homepage. Bij bijna 40 procent van deze aanbieders is sprake van after sales service via Internet.
Van de ruim 1,5 miljoen computerwerkplekken bij bedrijven met een Internet-aansluiting zal eind dit jaar ruim een kwart rechtstreeks toegang hebben tot Internet. Eind 1996 was dat bij ongeveer één op de tien werkplekken het geval. Bij de kleinere bedrijven is de rechtstreekse toegang tot Internet relatief het grootst. Bij grotere ondernemingen groeit het aandeel van de werkplekken met deze mogelijkheid het snelst.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Brand bij datacenter NorthC in Almere [video]

    Overheid

    Nederlandse Staat kan verlengen met Solvinity

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Cloud & Infrastructuur

    Gartner: overstap naar mainframe soms goedkoper dan bij VMware blijven

    Cloud & Infrastructuur

    Rechter kan verlenging DigiD-contract nog tegenhouden

    Cloud & Infrastructuur

    Migreren naar soevereine it? Kijk voor budget eerst naar je bestaande contracten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs