Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Siemens schrapt 4200 banen bij ict-divisie

18 maart 2010 - 15:39ActueelCarrièreSiemens

Technologiebedrijf Siemens haalt de bezem door zijn divisie IT Solutions & Services (SIS). Er verdwijnen dit jaar wereldwijd 4200 arbeidsplaatsen, waarvan de helft in Duitsland. Tegelijkertijd investeert de onderneming tot 2012 een half miljard euro in de uitbestedingstak en de solutions-tak van SIS. De divisie wordt zo klaargestoomd voor verzelfstandiging.

Het is onbekend wat de gevolgen zijn voor de Nederlandse organisatie van Siemens IT Solutions & Services. De woordvoerster zegt dat de kans bestaat dat in Nederland geen ontslagen vallen. ‘Buiten Duitsland verdwijnen ongeveer 2200 banen en we zitten in 47 landen.’ In Nederland werken zo’n driehonderd mensen (230 fte) bij de divisie die is gevestigd in Zoetermeer en Den Haag. Wereldwijd heeft SIS ongeveer 35.000 mensen in dienst.

De afdeling IT Solutions & Services levert ict-diensten aan externe klanten en aan de andere bedrijfsonderdelen van de Siemens Groep. De organisatie wordt als vreemde eend in de bijt gezien, doordat hij als enige niet productgeöriënteerd is. Dat was voor Siemens de belangrijkste reden om in december 2009 aan te kondigen het onderdeel te verzelfstandigen.

Solutions en IT Outsourcing

Ter voorbereiding op de verzelfstandiging investeert Siemens vijfhonderd miljoen euro in SIS. Het meeste daarvan steekt het bedrijf in de nieuwe SIS-onderdelen Solutions en IT Outsourcing. Het is onduidelijk of deze twee onderdelen de bestaande zeven business units van SIS gaan vervangen.

‘Het Solutions-onderdeel combineert diensten op het gebied van systeemintegratie met sectorgerelateerde ict-diensten’, meldt het bedrijf. Siemens heeft drie sectorgerelateerde hoofddivisies: Energie, Industrie en Gezondheidszorg.

In 2008 boekte de divisie negentig miljoen euro winst bij een omzet van 4,7 miljard euro. In 2007 bedroeg de winst nog 144 miljoen euro.

 

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Spoelstra Spreekt: Marathon

    Overheid

    Noordelijke combinatie wint opnieuw DUO-aanbesteding

    Carrière

    Ridderorde voor it’ers Akkerhuis, Bongers en Koolen

    Carrière

    Massa-ontslagen bij Meta en Microsoft als gevolg van ai

    John Ternus ceo Apple
    Carrière

    John Ternus volgt Tim Cook op als Apple-ceo

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp bundelt Europese it-activiteiten in divisie Sharp DX

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs