Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Crisis

Printermarkt krijgt forse klappen door crisis

04 maart 2010 - 14:45ActueelWerkplek & BeheerGartnerHP Inc.Samsung
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Het gaat slecht met de verkoop van kopieermachines, printers en multifunctionele apparatuur. Dat blijkt uit cijfers van marktonderzoeker Gartner. In Europa, het Midden-Oosten en Afrika daalde het aantal verkochte eenheden in 2009 tot 39,6 miljoen. Dat is 17,8 procent minder dan in 2008, toen de markt er ook al slecht voorstond. In 2009 werd in totaal voor 11,3 miljard euro uitgegeven aan print- en kopieerapparatuur. Dat is 21 procent minder dan het jaar ervoor. Gartner verwacht dat ook in 2010 de markt zal krimpen.

De vijf grootste leveranciers zagen allemaal het aantal verkochte apparaten dalen. Marktleider HP spande de kroon en bracht 21 procent minder apparaten aan de man. Gartner stelt dat het aantal verkochte apparaten en de uitgaven aan apparatuur bleef dalen doordat bedrijven en consumenten nog steeds hun investeringen in hardware uit kostenoverwegingen uitstellen.

Volgens de markonderzoeker speelt ook de terughoudendheid van banken, die steeds minder makkelijk geld uitlenen, een rol. Verder meldt het onderzoeksbureau dat de verkoop van A3-apparatuur sneller terugloopt dan apparatuur die alleen op A4-formaat print.

Lichtpuntje

Een klein lichtpuntje in de cijfers van het marktonderzoeksbureau is de toegenomen afzet van het aantal multifunctionele apparaten dat in kleur print op A4-formaat. Het aantal eenheden van dat segment steeg met vijf procent.

Verder valt op dat het aantal verkochte eenheden van leverancier Samsung Electronics met een daling van twee procent duidelijk minder hard terugloopt dan het gemiddelde van 17,8 procent minder verkochte eenheden.

MPSGartner stelt dat de economische situatie bedrijven dwingt om na te denken over besparingen op de printkosten. De onderzoeker ziet de leveranciers daarop anticiperen door printbeheerdiensten aan te bieden. Die zogenoemde managed print services (mps) worden tot nu toe vooral ingezet bij grote organisaties. Het onderzoeksbureau ziet dat leveranciers zich ook steeds meer richten op printdienstverlening voor kleine- en middelgrote organisaties.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    De 10 beste voorbeelden van ons toekomstig werk!

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft blokkeert e-mail hoofdaanklager Internationaal Strafhof

    ActueelOverheid

    Kort: Nieuw screeningsysteem IND, IFS in zee met TomTom, Navara naar BBTG en de grote oversteek voor TMA

    AchtergrondData & AI

    Een stortvloed aan ai-tools; ServiceNow drinkt zijn eigen champagne

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs