Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nog steeds ‘werk aan de web-winkel’ in 2006

23 november 2006 - 23:01ActueelCloud & InfrastructuurWatchmouse

De Nederlandse e-shops scoren een hogere uptime in 2006, zo blijkt uit het jaarlijks onderzoek van WatchMouse naar de prestaties van webwinkels in de aanloop naar de feestdagen.

In 2005 was de gemiddelde uptime nog 97,69%, dit jaar is het gemiddelde een stuk hoger; 99,43%. Zeker gezien de drukke periode in de aanloop naar Sinterklaas is dit een goed resultaat, maar toch nog steeds onder de industrienorm van 99,9%. Er is dus nog ruimte voor verbetering.
Net als twee jaar geleden in 2004, scoren er wederom zes sites ondanks de grotere drukte, een perfecte uptime. Het betreft de websites van Conrad, Marktplaats, MyLenses, Neckermann, Bol en TakeItNow. De slechts presterende sites dit jaar waren Kijkshop.nl en Mycom.nl met een downtime van meer dan een dag gedurende de meetperiode.
Het hogere gemiddelde komt met name omdat twee negatieve uitschieters van vorig jaar, Rituals.nl en Emmys.nl, het dit jaar een stuk beter doen. Waren deze sites vorig jaar nog respectievelijk meer dan 6 en 7 dagen niet bereikbaar in november, nu scoren ze een uptime van respectievelijk 97,85% en 99,9%.
"Volgens recent onderzoek van Forrester zullen 23% van de mensen dit jaar meer geld online besteden aan inkopen voor de feestdagen dan een jaar geleden. En uit ons onderzoek blijkt dat een aantal partijen zeker effectieve maatregelen heeft genomen om zich hierop voor te bereiden", zegt Mark Pors, CTO van WatchMouse. "Wij zijn blij met deze positieve ontwikkeling. Maar er is zeker nog ruimte voor verbeteringen. Want uiteindelijk behaalt nog steeds de meerderheid van de webwinkels -58%- niet de uptime score van 99,9% die door hosting providers wordt aangehouden als absoluut minimum.”
Vorig jaar bleek de kerstperiode overigens nog drukker dan de periode voor Sinterklaas. Om die reden zal WatchMouse ook in de weken voor kerst blijven monitoren. Vlak voor kerst verwacht WatchMouse met de resultaten te komen van die tweede testperiode.
Het onderzoek liep van 20 oktober t/m 21 november 2006. Van 'downtime' is sprake als een site een foutmelding geeft of de HTML na acht seconden niet ontvangen is, en dit vanuit een tweede meetpunt bevestigd is. Het complete bereikbaarheidsonderzoek is te vinden op: www.watchmouse.com/nl/SPI/2006/eshops_NL.php

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Vissen, hengel
    Innovatie & Transformatie

    Alle 13 goed!

    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia Europa en China praten volledig langs elkaar heen

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft: Cloud Act geldt ook voor Europese cloudproviders

    Cloud & Infrastructuur

    Extra geld voor Nederlandse ruimtevaart

    Cloud & Infrastructuur

    Private 5G groeit uit tot ruggengraat van industriële digitalisering

    Cloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Alarm

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs