Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Convergentie: de internetprovider aan macht

23 oktober 2006 - 14:05ActueelCloud & InfrastructuurFunkwerk
Redactie Computable
Redactie Computable

De toekomst is opwindend en behoorlijk duidelijk. We hebben het hier over de toekomst van de netwerkconvergentie. De komende generatie netwerken zal spraak, data en video bundelen en u zal genoeg hebben aan één enkel toegangspunt om televisie, telefoon, internet en e-mail af te handelen.

Telefoonmaatschappijen, internetaanbieders en hardwarebouwers werken samen om deze zogenoemde Triple Play-infrastructuur – het bundelen dus van spraak, data en video – in een opmerkelijk eendrachtige samenwerking tot stand te brengen. Het acceptatieargument is duidelijk: al deze diensten aanbieden over één netwerk is veel goedkoper dan in de huidige situatie.

Maar er zit ook een addertje onder het gras. Het Next Generation Network (NGN) is gebaseerd op bestaande technologie. De standaarden voor communicatieprotocollen liggen allemaal vast in het internetprotocol. Maar dat geldt niet voor conventionele telefonie. Omdat alle diensten worden aangeboden door de telecom-internetprovider, moeten die naar de gebruiker lopen via het netwerk – ook telefonie. En daar wringt de schoen.

De huidige protocollen zijn nog niet zover dat ze de nieuwe functies aankunnen. En dus zou het zomaar kunnen dat providers hun eigen oplossingen gaan aanbieden. Dat zal leiden tot systemen die alleen maar werken met de eigen meegeleverde hardware. En zo wordt van provider wisselen een hele kunst. Daar komt bij dat niet langer de gespreksduur en de inkomende of te verzenden hoeveelheid data de business uitmaken, maar de apparatuur en de verleende diensten.

Het effect van de komst van NGN voor de gebruiker is lagere en doorzichtigere tarieven en simpele bediening. Maar de schaduwzijde toont een grotere afhankelijkheid van de telco. Omdat die provider meer en meer een contentverschaffer en dienstverlener wordt, betekent een overstap naar een andere provider niet alleen de aanschaf van andere hardware, maar ook het opnieuw afregelen van de systemen, zoals bijvoorbeeld de geschakelde telefooncentrale. De komende convergentie is mooi, maar vormt ook een grote uitdaging.

Heike Hinrichs
Country Manager Benelux Funkwerk

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    NLdigital waarschuwt Kamer: beoordeel cloudrisico’s zonder simplificaties

    Governance & Privacy

    Contract Logius met Solvinity loopt dit jaar af

    Overheid

    Europa overweegt harde lijn: Amerikaanse techbedrijven mogelijk buitenspel

    Cloud & Infrastructuur

    AWS brengt soevereine local zones naar Nederland en België

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: IBM stimuleert soevereine software, bijna weer een ‘Solarwinds’-ramp (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Slimme multi-cloud-aanpak: weg uit de chaos van meerdere clouds

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs