Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Intel toont breedte productbereik

20 februari 2003 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Intel zet deze week op het Developer Forum (IDF) de volle breedte van zijn productbereik uiteen. De chipproducent toont nieuwe processoren, maar ook chips voor mobiele telefoons en multimedia-elektronica.

Intel komt dit jaar met twee nieuwe processorreeks die een verdere diversificatie vertegenwoordigen. Tot op heden gaat Intel voor zijn desktop- en laptopprocessoren uit van hetzelfde basisontwerp. Dat verandert met de nieuwe Pentium 4-opvolger Prescott en de geheel nieuw ontworpen energiezuinige Pentium-M, codenaam Banias. Laatstgenoemde chip is onderdeel van het Centrino-pakket dat de energiezuinige processor combineert met een chipset en elektronica voor draadloze netwerken. De Pentium-M en Centrino komen op 12 maart uit.
 
Op de IDF die deze week plaatsvindt in San Jose (Californië) toonde Intel ook zijn nieuwe chip voor mobiele telefoons. Dit product, Manitoba, is vorige week officieus onthuld op de 3gsm-conferentie in Europa. De leverancier demonstreerde een prototype-telefoon dat digitale muziek afspeelt terwijl het een spel draait. De eerste twee dagen van de IDF waren doorspekt met dergelijke multimedia-toepassingen voor consumenten en het ‘digitale huis’.
 
Voor de bedrijfsmarkt onthulde technisch directeur Pat Gelsinger woensdag plannen voor een stabiel platform. Dit draait om zo min mogelijk veranderingen in drivers waardoor bedrijven de door hun gebruikte desktopconfiguratie kunnen vatten in een image dat langer bruikbaar blijft dan nu het geval is. Bij nieuwe hardware horen normaliter veranderde drivers waardoor het oude systeem-image vervalt. "De software is dus stabiel, terwijl de onderliggende hardware steeds geavanceerder wordt", aldus de topman.
 
Directeur Mike Fister verstrekt details over de plannen voor de server- en werkstationmarkt. Hierbij gebruikt het de Xeon-variant van zijn Pentium 4-processoren en de 64-bit Itanium-chips. Verder komt Intel met zowel nieuwe chips als gerelateerde chipsets, waaronder de Springdale die de Pentium 4 voorziet van een 800 MHz systeembus. Dat ligt nu nog op 533 MHz.
 
Ondertussen houdt Intel-concurrent AMD bijeenkomsten naast het IDF om zijn Athlon XP-processoren en aanstaande Opteron-chips te tonen. De Opteron, codenaam Sledgehammer, is een 32-bit processor met 64-bit uitbreidingen voor de instructieset. Dit biedt volgens AMD betere prestaties dan Intels Itanium die geheel 64-bit is waardoor software herschreven moet worden,

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    Innovatie & Transformatie

    Kort: IBM signaleert groei quantumcomputing, Microsoft forceert doorbraak in kankerstudies (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Stop niet bij taalmodel (maar breng je enterprise-ai naar volgende fase)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Het beste lijstje van 2025

    Innovatie & Transformatie

    SandGrain krijgt 13,5 miljoen voor iot-beveiliging met hardware

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs