Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

T-Systems is gebrand vijftig grootste klanten

27 maart 2003 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

De kersverse topman Konrad Reiss wil meer inkomsten halen uit de vijftig grootste klanten van T-Systems. Daarvoor heeft hij een nieuwe, compactere organisatiestructuur bedacht.

Volgens Reiss beschikt het vijftigtal topklanten in totaal over een ict-budget dat vijf maal hoger ligt dan de omzet die T-Systems er nu vandaan haalt. Door het dienstenpakket beter af te stemmen op deze klanten en de kennis en expertise binnen T-Systems in een aantal groepen te bundelen, hoopt Reiss op meer opbrengsten.
 
De ict-dienstverlener opereert voortaan vanuit vier marktgerichte divisies, ondersteund door vijf servicetakken. De vier zogehetenbusiness lines zijn telecommunicatie, services & financiën, overheid & gezondheidszorg en industrie. Het vijftalservice lines bestaat uit desktop-diensten, systeemintegratie, ‘computerhosting’, netwerkdiensten en internationale ‘carrier’-oplossingen. Speciaal in het leven geroepen strategische projectteams moeten de grotezakelijke klanten overtuigen van de synergievoordelen van deze nieuwe opzet.
 
Reiss heeft verder besloten de adviestaken bij de aparte werkmaatschappij Detecon neer te leggen die nauw samenwerkt met T-Systems. Om het nieuwe marktprofiel helder voor het voetlicht te brengen, worden ook activiteiten afgestoten. Zo is het onderdeel Telecash, een betaalautomaat-installateur, verkocht aan First Data Corporation en staat de Franse dochter en telecomaanbieder Siris op het punt over te gaan naar Louis Dreyfus Communications.
 
T-Systems is een dochter van Deutsche Telekom en achter IBM de grootste ict-dienstverlener van Europa. Er werken 43.500 medewerkers, waarvan 280 in Nederland. Vorig jaar zag de firma de omzet met 5 procent zakken van 11,9 miljard (2001) naar 11,3 miljard euro (in Nederland 45 miljoen euro). Reiss verklaarde op de Cebit dat hij zijn organisatie efficiënter wil laten opereren door bijvoorbeeld rekencentra samen te voegen en bepaalde ontwikkelactiviteiten naar lage-lonenlanden over te hevelen. Ook zei hij vast te houden aan de reeds door zijn voorganger aangekondigde afvloeiing van 3500 arbeidsplaatsen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Zorg

    Dit zijn de 6 meest besproken thema’s tijdens Zorg & ICT

    Innovatie & Transformatie

    Europa blijft hangen in industrie-erfenis, digitalisering fabriek stokt

    Innovatie & Transformatie

    Dassault Systèmes en Omron vangen digital twin én fabriek in één keten

    Overheid

    Spoelstra Spreekt: Robot Jetten

    Innovatie & Transformatie

    Siemens presenteert autonome industriële ai-agent

    Innovatie & Transformatie

    Schaeffler wint Hermes Award 2026 voor hulp­plat­form humanoïde robots

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs