Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Ict-sector kijkt tevreden terug op WCIT

I amsterdam
28 mei 2010 - 14:38ActueelIT Strategy & Governance
Diederik Toet
Diederik Toet

Branchevereniging ICT~Office vindt dat het World Congress on Information Technology (WCIT) 2010 boven verwachting is verlopen. Het congres trok meer dan 3300 genodigden uit 88 landen. Vooral de sfeer op het evenement was bijzonder, vertelt woordvoerder Lucas Stassen van ICT~Office. ‘Zo gaf de aanwezigheid van eurocommissaris Neelie Kroes en kroonprins Willem-Alexander een enorme boost.’ Ook over het aantal sprekers en de kwaliteit van hun bijdragen is hij vol lof.

De belangrijkste doelstellingen voor de organisatoren van het congres zijn ruim gehaald, zegt de voorlichter. ‘We hebben de ict-sector goed op de kaart kunnen zetten. Bovendien heeft het ministerie van Economische Zaken laten zien dat Nederland een belangrijk ict-centrum is en de gemeente Amsterdam kon zich promoten als creatieve ict-stad.’

Ook de sponsors hebben voldoende aanloop gehad. ‘Voor hen is het echt een imago-evenement, ik heb niets vernomen van concrete deals’, zegt Stassen.

Verklaring van Amsterdam
Het evenement heeft geresulteerd in de opstelling van het Verklaring van Amsterdam. Daarin zijn vier speerpunten geformuleerd, waarmee de organisatie aan de hand van informatietechnologie een duurzame toekomst met toegang tot informatie voor iedereen hoopt te bereiken.

‘Het opstellen van de verklaring verliep opvallend soepel’, zegt Stassen. Dat in de uiteindelijke versie veel compromissen zijn opgenomen om de verschillende culturen en belangen tegemoet te komen, stoort hem niet. ‘Compromissen horen erbij. Uiteindelijk ligt er nu wel een verklaring waarmee de ict-sector en overheden aan de slag kunnen. Het is een eerste stap. Op het volgende WCIT, dat in 2012 in Montreal wordt gehouden, moet alles concreter worden.’

Elf thema’s

Het World Congress on Information Technology 2010 vond in de Amsterdamse RAI plaats van 25 tot en met 27 mei 2010. Op het evenement kwamen elf Engelstalige thema’s aan bod: Finance, Security & Safety, Mobility, Energy, Creative Industries, eSkills, eHealth, Sharing Space, eInclusion, eGovernment en Water.

Deelnemers waren uitgenodigde topmensen uit het bedrijfsleven, not for profit-organisaties en overheden. Woordvoerder Stassen zegt dat bij een volgend evenement meer organisaties uit het midden- en kleinbedrijf moeten kunnen deelnemen.

Sprekers en sponsors
Behalve eurocommissaris Kroes en de kroonprins, spraken onder meer demissionair minister Maria van der Hoeven en Intel-ceo Paul Otellini op het evenement. De organisatie was in handen van branchevereniging ICT~Office, de Europese Commissie, het ministerie van Economische Zaken en de gemeente Amsterdam.

De belangrijkste sponsors waren Capgemini, Intel, KPN, IBM, Microsoft, UPC, Xerox, Logica, KPMG, Motorola, Nclude, Oracle, Ordina, SIDN, Siemens, Tata en Unit 4.

Meer over

WCIT

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Toezichthouders pleiten voor versnelling digitale autonomie

    IT Strategy & Governance

    Betrouwbare Ai? 7 criteria voor verantwoord gebruik

    IT Strategy & Governance

    Nederland krijgt agentschap voor disruptieve innovaties naar voorbeeld van Darpa

    Financiële dienstverlening

    Je cryptowallet is misschien minder anoniem dan je denkt

    Overheid

    Rol Arie van Bellen bij ECP uitgekleed

    Cloud & Infrastructure

    Mijlpaal voor Volt: Rotterdamse AI Gigafactory van 7,2 miljard euro krijgt vorm

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs