Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Wetenschap over prestatieverbetering sites

16 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Dat het WWW-congres van de Isoc, dat nu nu plaatsvindt in de RAI te Amsterdam, voortkomt uit een initiatief van wetenschappers, is af en toe goed te merken aan de grondigheid en het detail waarmee al dan niet aan een universiteit verbonden onderzoekers hun bevindingen presenteren.

Tijdens een sessie over prestatieverbetering van websites op Internet zijn een specifieke instelling van het Http 1.1 protocol, aanvaardbare responstijden van e-commercie sites en intelligente methoden voor webcaching besproken.
Craig Wills, informaticus bij het Worcester Polytechnic Institute, heeft door de prestaties van zevenhonderd populaire, over de wereld verspreide websites te meten aangetoond dat het Http 1.1 protocol beter is dan de vorige versie, vooral bij het gebruik van ‘pipelining’. Verder ontdekte de wetenschapper dat hoe meer objecten door een computer opgevraagd worden van een server, hoe eerder de server een time-out zal geven en er opnieuw een verbinding met de computer tot stand moet komen, waardoor de responstijd oploopt.
Nina Bhati deed voor HP onderzoek naar aanvaardbare responstijden bij het kopen van hardwareproducten via de online HP-winkel. Zij deed onderzoek onder een aantal gebruikers van e-commercie-sites die al eerder zelf online producten aangeschaft hadden. Haar bevindingen zijn dat responstijden zoals ze overkomen op de internetter meer zeggen dan kale cijfers uit het systeem alleen. Gebruikers ervaren pagina�s die nul tot vijf seconden doen over het laden als snel. Tien seconden is onacceptabel. Hoe verder een gebruiker in het verkoopproces is, hoe eerder het laden van pagina�s als traag ervaren wordt. Ook zeiden de onderzochte gebruikers nooit terug te keren naar een e-commercie site als het te lang duurde. Voor haar onderzoek maakte Bhati alleen gebruik van de site van HP.
Sandeep Sibal, onderzoeker bij het Amerikaanse telecombedrijf AT&T, introduceert een intelligente architectuur voor webcaching. Het systeem dat hij ontwikkelde maakt het mogelijk om proxy-servers zichzelf te laten configureren in automatisch te vormen hiërarchieën. Dit maakt het mogelijk om Internet dichter bij de gebruiker op te slaan, zodat het sneller op te vragen is.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Zorg

    Biomimicry + ai = elektronische hondenneus

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs