Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Wetenschap over prestatieverbetering sites

16 mei 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Dat het WWW-congres van de Isoc, dat nu nu plaatsvindt in de RAI te Amsterdam, voortkomt uit een initiatief van wetenschappers, is af en toe goed te merken aan de grondigheid en het detail waarmee al dan niet aan een universiteit verbonden onderzoekers hun bevindingen presenteren.

Tijdens een sessie over prestatieverbetering van websites op Internet zijn een specifieke instelling van het Http 1.1 protocol, aanvaardbare responstijden van e-commercie sites en intelligente methoden voor webcaching besproken.
Craig Wills, informaticus bij het Worcester Polytechnic Institute, heeft door de prestaties van zevenhonderd populaire, over de wereld verspreide websites te meten aangetoond dat het Http 1.1 protocol beter is dan de vorige versie, vooral bij het gebruik van ‘pipelining’. Verder ontdekte de wetenschapper dat hoe meer objecten door een computer opgevraagd worden van een server, hoe eerder de server een time-out zal geven en er opnieuw een verbinding met de computer tot stand moet komen, waardoor de responstijd oploopt.
Nina Bhati deed voor HP onderzoek naar aanvaardbare responstijden bij het kopen van hardwareproducten via de online HP-winkel. Zij deed onderzoek onder een aantal gebruikers van e-commercie-sites die al eerder zelf online producten aangeschaft hadden. Haar bevindingen zijn dat responstijden zoals ze overkomen op de internetter meer zeggen dan kale cijfers uit het systeem alleen. Gebruikers ervaren pagina�s die nul tot vijf seconden doen over het laden als snel. Tien seconden is onacceptabel. Hoe verder een gebruiker in het verkoopproces is, hoe eerder het laden van pagina�s als traag ervaren wordt. Ook zeiden de onderzochte gebruikers nooit terug te keren naar een e-commercie site als het te lang duurde. Voor haar onderzoek maakte Bhati alleen gebruik van de site van HP.
Sandeep Sibal, onderzoeker bij het Amerikaanse telecombedrijf AT&T, introduceert een intelligente architectuur voor webcaching. Het systeem dat hij ontwikkelde maakt het mogelijk om proxy-servers zichzelf te laten configureren in automatisch te vormen hiërarchieën. Dit maakt het mogelijk om Internet dichter bij de gebruiker op te slaan, zodat het sneller op te vragen is.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Kabinet lanceert de Rijksbrede Quantumstrategie

    IT Strategy & Governance

    Kort: 40 miljoen voor Hadrian, eerste ai-lab Kyndryl in EU (en meer) 

    IT Industry news

    Panasonic viert dertig jaar Toughbook met nieuwe ai-rugged devices

    Verlaten kantoor
    Carrière

    Atos verplaatst Nederlands hoofdkantoor naar Eindhoven

    ai cyclotron
    Digitale werkplek

    Flex IT en T1A gaan verder onder naam Xtentec

    investeringen overname
    IT Strategy & Governance

    Kort: Schneider Electric slaat slag met PTC, Sera wil onderwijsmarkt openbreken (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs