Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Visionair Benhamou treedt een stapje terug

02 oktober 2000 - 22:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Teus Molenaar
Teus Molenaar

De ceo van 3Com, Eric Benhamou, verruilt per 1 januari 2001 zijn positie als directeur voor die van chairman. Zijn opvolger is Bruce Claflin die nu coo is.

Een half jaar geleden is bij 3Com een vergaande reorganisatie doorgevoerd. Daarbij vielen 3000 ontslagen wereldwijd. In de Benelux kregen 40 mensen een andere baan aangeboden.De verzelfstandiging van koekoeksjong Palm Computer was wel het belangrijkste onderdeel. Voorts heeft 3Com onderkend op netwerkgebied de strijd met giganten als Cisco en Nortel niet aan te kunnen. Het heeft toen besloten geen geld meer te stoppen die wedstrijd. De onderneming richt zich meer en meer op het verzinnen van oplossingen voor het midden- en kleinbedrijf en de Soho-markt. Een dergelijke aanpak vergt een ander leiderschap dan Benhamou de afgelopen tien jaar heeft uitgeoefend. De overdracht van de scepter is dan ook geen merkwaardige actie.
Daar komt bij dat tien jaar meedraaien op topniveau in de ICT-wereld al als een bijzondere prestatie valt aan te merken. "Deze verandering komt op het juiste moment, is gebaseerd op de juiste argumenten en betreft de juiste persoon", licht Benhamou toe. "We hebben een radicale, strategische ommezwaai afgerond en zijn daarmee beland in een nieuwe fase van groei. Het lijdt geen twijfel dat Bruce Claflin de juiste persoon is om de positieve lijn op te pakken en uit te werken."
Claflin is twee jaar geleden bij 3Com komen werken en speelde een sleutelrol in de verandering die het bedrijf de afgelopen tijd heeft doorgemaakt. Claflin werkte daarvoor bij Digital Equipment Corporation en IBM.
Benhamou blijft als voorzitter van de raad van bestuur nauw betrokken bij de onderneming. Hij gaat samenwerken met Claflin als het gaat om bedrijfsstrategie, technologische ontwikkeling en de positie van 3Com binnen de maatschappij. De bestuursraad van het bedrijf heeft zelfs een speciale technologiecommissie ingesteld om het belang ervan te onderstrepen. Uiteraard onder voorzitterschap van Benhamou.
Directeur Bert van der Zwan van 3Com-Benelux kenschetst Benhamou als een "aardige, intelligente vent". Als positieve punten noemt hij op: visionair, toch met beide benen op de grond, goed strateeg en een aardig mens. Negatief noemt hij de geringe bemoeienis van Benhamou met de dagelijkse gang van zaken. Vandaar dat twee jaar geleden Claflin is aangesteld als president en coo om de operationele zaken te behartigen. Over Claflin zegt Van der Zwan dat deze een dynamische persoonlijkheid is. "Iemand die dingen kan laten gebeuren en zelf trouwens niet te beroerd is om ook de handen uit de mouwen te steken. Als het nodig is aan klanten een presentatie te geven, dan komt hij over naar Nederland."
Van der Zwan vergelijkt de 3Com-constructie met die van Microsoft waar Bill Gates en Steve Ballmer ‘visie’ en ‘operatie’ hebben verdeeld.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder

    Partnerartikel
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    Hybride cloud: belofte of valkuil?

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder De hybride cloud is de belofte van dit moment. Organisaties zien een model voor zich...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Reza Sarshar
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale innovatie: van apps naar agents

    Frank Breedijk
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale soevereiniteit hoeft niet zwart-wit te zijn

    Kaarten energienet
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale kaarten versnellen stroomnetuitbreiding

    Reza Sarshar
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    ‘Innovaties bij grote organisaties van belang voor hele markt’

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Europese regels drijven digitale infrastructuur in handen van niet-Europese giganten

    Richard Turk
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale transformatie is meer dan technologie alleen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs