Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

WD hervat productie harde schijven in Thailand

06 december 2011 - 12:32ActueelInnovatie & TransformatieWestern Digital

Hardwareleverancier Western Digital (WD) start weer gedeeltelijk met het produceren van harde schijven in zijn fabrieken in het Thaise Bang Pa-In. Een tweede fabriek in de stad Navanakorn gaat binnen twee weken open als het water is weggepompt.

Volgens John Coyne, ceo van Western Digital, zijn de herstelwerkzaamheden in Bang Pa-In bijna afgerond. Na 15 oktober 2011 stond het water in deze fabriek bijna twee meter hoog. Op 17 november werd het terrein droog gepompt, op 26 november werd de stroomvoorziening hersteld en op 30 november werd de productie van harde schijven hervat. Het water is mede weggepompt met behulp van duikers van de Thaise marine. Zij wisten machines die lees/schrijfkoppen (sliders) voor harde schijven maken te ontmantelen, zodat ze konden worden opgeknapt. Western Digital heeft nog een sliderfabriek in aanbouw in Penang in Maleisië. Vanaf maart 2012 worden daar lees/schrijfkoppen geproduceerd.

In de andere harde schijffabriek van WD in Thailand, op het industrieterrein Navanakorn, staat het water nog meer dan een halve meter hoog. Verwacht wordt dat het industrieterrein binnen tien dagen droog gepompt zal zijn. Daarna kan het schoonmaken en opknappen beginnen.

Boete van 525 miljoen dollar

Western Digital moet het komend kwartaal extra geld vrijmaken. Zo moet er ongeveer 225 miljoen tot 275 miljoen dollar worden vrijgemaakt voor de overnamekosten van Hitachi Global Storage Technologies (HGST). Western Digital moet nog wachten op groen licht van de Europese mededingautoriteiten om HGST over te nemen.

Verder moet er nog geld vrij worden gemaakt voor een rechtszaak met concurrent Seagate. Western Digital is in de Amerikaanse staat Minnesota veroordeeld tot het betalen van een boete van 525 miljoen dollar aan Seagate omdat het bedrijfsinformatie wist te bemachtigen via een ex-werknemer van Seagate. Western Digital is in beroep gegaan. Daarnaast is er nog eens vijftig miljoen dollar vrijgemaakt voor de materiële schade en herstelwerkzaamheden in Thailand.

Naar verluidt kunnen leveranciers van harde schijven dit kwartaal maximaal 120 miljoen eenheden produceren. Dat is volgens Western Digital te weinig omdat dit kwartaal een vraag is naar 170 tot 180 miljoen eenheden. Er is dus een tekort van vijftig tot zestig miljoen harde schijven. Daardoor kunnen ook minder pc's geproduceerd worden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenter-bedrijf Goodman eist MW-aansluiting van TenneT

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Record bij AMS-IX, digitale zorg loopt vast (en meer) 

    Innovatie & Transformatie

    Nl-tech geeft acte de présence op Hannover Messe 2026

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse ict-dienstverleners investeren weinig in R&D

    Security & Awareness

    Kort: Hack bij Basic-Fit, innovatiebox spekt ASML en Booking (en meer)

    Overheid

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs