Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Bright Station blij met restanten Boo.com

30 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Gisteren kocht het Britse e-handels bedrijf Bright Station van curator KPMG voor naar verluidt ongeveer negen ton de software van de uiterst geavanceerde website van het bedrijf.

"Een fractie van de ontwikkelingskosten", aldus een tevreden Andy Dancer, bij Bright Station verantwoordelijk voor de e-handelssoftware. Topman Dan Wagner van Bright Station zei gisteren bij de aankoop te hopen dat hij ook een aantal softwaremensen van Boo kan aantrekken.
Boo.com haalde twee weken geleden het wereldnieuws omdat het als eerste grote Internetbedrijf in Europa faillissement moest aanvragen. Opgericht door twee Zweedse twintigers, Ernst Malmsten en Kajsa Leander, en gesteund door een aantal vooraanstaande financiers, ging het in exclusieve kleding en andere accessoires gespecialiseerde Internetbedrijf ruim een jaar geleden van start. Het werd echter een fiasco. De geavanceerde website bleek slechts fatsoenlijk te benaderen via snelle Internetverbindingen waarover (te) weinig consumenten (nog) beschikken. Bovendien, zei Malmsten in de Financial Times, ontbrak het aan goed financieel management: er werd met geld gesmeten om het mooiste en het beste te maken.
De teloorgang van Boo.com leidde direct tot speculaties dat binnenkort nog veel meer Internetbedrijven zullen omvallen. Over de vraag of dat werkelijk zal gebeuren, lopen de meningen nog uiteen. Optimisten benadrukken dat financieel wanbeleid de hoofdoorzaak is voor het faillissement van Boo.com en ze wijzen op de voorspellingen dat de e-handel snel een enorme vlucht zal nemen. Volgens de meest recente cijfers duurt het momenteel nog maar achttien maanden voordat nieuwkomers op Internet hun eerste on-line aankoop doen. Een paar jaar geleden duurde het nog vier jaar voordat er wat via Internet werd gekocht. Somberder gestemde analisten wijzen onder meer op een rapport dat accountantsbureau Price Waterhouse Coopers publiceerde in de week van het faillissement. De accountants concludeerden dat een kwart van de Britse Internetbedrijven binnen een half jaar zonder cash zit. John Soden van het bureau waarschuwde dat "veel bedrijven nog maar heel weinig tijd hebben om óf geld te gaan verdienen óf nieuwe investeringen aan te trekken".

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Graduate Ventures investeert in quantum-startup FrostByte

    Zorg

    Biomimicry + ai = elektronische hondenneus

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs