Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Capgemini bouwt EU-portal open data

06 februari 2015 - 10:35ActueelData & AICapgemini
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Capgemini is hoofdaannemer voor de ontwikkeling van een Europese open data portal. De opdracht voor de ontwikkeling van het platform is aanbesteed door de Europese Commissie. Het contract heeft een looptijd van drie jaar en een waarde van enkele miljoenen euro’s. Capgemini leidt het consortium van bedrijven die de opdracht is gegund.

‘De doelstelling van het project is het ontwikkelen, lanceren en beheren van een grootschalig pan-Europees open data platform dat alle overheidsdata uit 39 Europese landen bundelt, zodat de toegankelijkheid en de mogelijkheid om deze data te hergebruiken wordt verbeterd. De data wordt volledig openbaar en toegankelijk voor iedereen met internettoegang’, schrijft Capgemini in een toelichting.

Het project wordt geleid door Capgemini Consulting, de strategie- en transformatieconsulting-tak van Capgemini Groep. De consortium-partners zijn: Sogeti, Intrasoft International, het Open Data Institute, Fraunhofer Fokus, Con terra, de Universiteit van Southampton en time.lex. Die organisaties gaan overheden in elk van de 39 landen ondersteunen met de implementatie van beleid om het gebruik en de publicatie van open data te stimuleren.

Over de adviestaken schrijft Capgemini: ‘Dat houdt onder meer in: het bevorderen van kennis over de organisatorische en technische vaardigheden die nodig zijn voor de publicatie van open data. Het geven van training, de ontwikkeling van strategieën voor interactie met gebruikersgroepen en het promoten van het hergebruik van gebruikersvriendelijke licentievoorwaarden.’

Naast het ontwikkelen en lanceren van de Europese open data portal moet het contract voorzien in diensten die het mogelijk maken om gepubliceerde informatie te raadplegen die door EU-lidstaten en andere landen uit de European Economic Area (EEA) wordt geplaatst op (open) data portals.

Verder zullen ook diverse analyses en onderzoeken worden verricht, waaronder een studie naar de economische impact van het publiceren van open data door overheden en een rapport over de duurzaamheid van (open) data portal infrastructuren.

Meer over

Aanbesteding

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Trek AI uit de experimenteerfase

    Een gids over AI als strategisch instrument en op welke manier je écht waarde toevoegt aan je organisatie.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Data & AI

    De ai-versnelling: het draait om bedrijfswaarde, niet om de hype

    Jacob Spoelstra Blij tevreden rustig
    Data & AI

    Spoelstra Spreekt: Vrolijk

    Carrière

    Ai verandert werk, hr bepaalt richting 

    Data & AI

    ‘Microsoft enige huurder nieuwe hyperscaler in Amsterdam’

    Governance & Privacy

    Zo ontwikkel je ai-governance-kader voor je organisatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs