Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Socratel biedt beheer mobiele telefonie aan

29 mei 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

Socratel is een nieuwe speler op het gebied van mobiele telecommunicatie. Het bedrijf biedt de ‘grootzakelijke’ markt een uitbestedingsdienst aan waarbij het zorg draagt voor mobiele communicatie-systemen, het beheer ervan en de meting van het gebruik.

De nieuwe onderneming is een samenwerkingsverband van Libertel, EDS, Residentie (Achmea), Parcom (ING Groep) en Nesbic (Fortis). Socratel spreekt over non stop shopping-dienstverlening: voor de klant wordt alles geregeld via één aanspreekpunt. Volgens J. Helmond van Socratel maken grote ondernemingen zich zorgen over de beheersbaarheid en de kosten van het mobiele telefoongebruik. "Door de inzet van een managementinformatiesysteem verschaffen wij informatie over het gebruik en misbruik van mobiele apparatuur en leveren wij advies over een efficiëntere inzet en een betere controle. Gebruikers hebben bijvoorbeeld de neiging hun telefoon uit te zetten en van tijd tot tijd hun voice mail af te luisteren. Dat kan nooit de bedoeling zijn van mobiele bereikbaarheid. Zo’n gewoonte kunnen wij door metingen zichtbaar maken. Verder beschikken wij over een signaleringssysteem waarmee bellimieten kunnen worden ingesteld. Een gebruiker krijgt dan via een SMS-bericht een melding dat hij bijvoorbeeld driekwart van zijn beltijd heeft verbruikt in een bepaalde maand. Het versturen en binnenkrijgen van SMS-boodschappen behoort ook tot de mogelijkheden." De managementinformatie waarop Socratel zijn adviezen baseert, is overigens wel gebonden aan de gegevens uit het SMS-systeem voor billing van Libertel.

Participatie

De mobiele telecommunicatie van Socratel vindt plaats via het GSM-netwerk van Libertel. Libertel richt zich met de participatie in het bedrijf (22 procent aandelen) nu ook op de internationaal operende, grote ondernemingen. EDS (22 procent aandelen) tekent als systeemintegrator voor het managementinformatiesysteem. Het Amerikaanse concern is tegelijkertijd ook de eerste klant. Socratel zal de mobiele informatievoorziening voor EDS verzorgen. De andere drie partijen (51 procent aandelen) participeren als investeerders. Het management heeft 9 procent aandelen in handen. Als omzetindicatie voor het lopende kalenderjaar wordt 4 à 5 miljoen gulden gegeven. Socratel mikt op 6 à 7.000 gebruikers. Aan het eind van het jaar verwacht men circa 35 medewerkers in dienst te hebben. In eerste instantie is Socratel actief in Nederland, later volgt Europa en – naar verwachting over een jaar – gaat het bedrijf wereldwijd.

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Verlenging DigiD-contract was eind maart al bekokstoofd

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    Overheid

    Ministeries en rijksdiensten kunnen over naar de Lidl-cloud

    Cloud & Infrastructuur

    TSMC laat high‑NA links liggen, terwijl ASML recordorders stapelt 

    Overheid

    Kort: Kabinet trekt stekker uit NDS-raad, breedbandmarkt groeit door (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Digitale omzet Unica blijft stijgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs