Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

NWO wil extra stimulering voor nieuw kennisbeleid

30 mei 1996 - 22:00AchtergrondCarrière
Cok de Zwart
Cok de Zwart

DEN HAAG – De Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) wil de komende vijf jaar 150 miljoen gulden extra investeren in universitair onderzoek. Meer dan de helft van dit bedrag (90 miljoen) is nodig om samenwerkingsprojecten, zogenaamde ‘allianties’, van de grond te brengen. Daarnaast pleit men voor 30 miljoen gulden extra voor investeringen in wetenschappelijke apparatuur en supercomputers.

Dit staat te lezen in het ‘Meerjarenplan 1997-2001’, dat vorige week is verschenen. Het meerjarenplan borduurt voort op de vorig jaar uitgebrachte beleidsnota ‘Kennis Verrijkt’. Daarin ontwikkelde NWO het idee om strategische afspraken te maken met universiteiten. In het Meerjarenplan wordt dit idee gekoppeld aan de wens van de overheid en het bedrijfsleven om tot een betere samenwerking te komen. Het Alliantie-programma is een concrete invulling van die wens. In de komende vijf jaar wil NWO, in aanvulling op de bestaande afspraken, komen tot zo’n 35 strategische allianties met de dertien Nederlandse universiteiten en de ongeveer honderd erkende onderzoekscholen.
Naar aanleiding van een evaluatie van het supercomputing-beleid die vorige maand door een internationale commissie is uitgebracht, beraadt NWO zich nu over de keuze van de toekomstige supercomputers en de wijze waarop deze het beste kunnen worden beheerd en gebruikt. Extra investeringen in wetenschappelijke apparatuur en supercomputers acht men noodzakelijk voor verdergaande versterking van onderzoek. Zij bepleit een budgetuitbreiding voor dit doel met 30 miljoen gulden. Met een deel van dat geld zal de NWO-stichting Nationale Computerfaciliteiten (NCF) nieuwe hardware kunnen inzetten ten behoeve van wetenschappelijke High Performance Computing-activiteiten. Ondermeer voor parallel rekenen, transactie-processing en de ontwikkeling van virtual reality tools.
In de loop van dit jaar zal de Cray C90, die bij de Stichting Academisch Rekencentrum Amsterdam (Sara) staat opgesteld, aanzienlijk worden uitgebreid om te kunnen meegroeien met de huidige vraag naar MPP-capaciteit. Vervanging is pas in 1999 aan de orde. Daarvoor zal een open competitie worden uitgeschreven. CZ

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Artific B.V.

    Artific
    Pijl naar rechts icoon

    Infosistema

    Infosistema
    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    John Ternus ceo Apple
    Carrière

    John Ternus volgt Tim Cook op als Apple-ceo

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp bundelt Europese it-activiteiten in divisie Sharp DX

    Carrière

    OR kan als Chinese Muur werken

    Cloud & Infrastructuur

    2026 ziet er glanzend uit voor ASML

    Carrière

    UWV benoemt nieuwe cio en cto

    shutterstock_2482811801 Panchenko Vladimir 16x9
    Carrière

    Kort: werknemer baalt van legacy-it, klanten ‘daten’ met nep­pro­fie­len (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs