Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

NWO wil extra stimulering voor nieuw kennisbeleid

30 mei 1996 - 22:00AchtergrondCarrière
Cok de Zwart
Cok de Zwart

DEN HAAG – De Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) wil de komende vijf jaar 150 miljoen gulden extra investeren in universitair onderzoek. Meer dan de helft van dit bedrag (90 miljoen) is nodig om samenwerkingsprojecten, zogenaamde ‘allianties’, van de grond te brengen. Daarnaast pleit men voor 30 miljoen gulden extra voor investeringen in wetenschappelijke apparatuur en supercomputers.

Dit staat te lezen in het ‘Meerjarenplan 1997-2001’, dat vorige week is verschenen. Het meerjarenplan borduurt voort op de vorig jaar uitgebrachte beleidsnota ‘Kennis Verrijkt’. Daarin ontwikkelde NWO het idee om strategische afspraken te maken met universiteiten. In het Meerjarenplan wordt dit idee gekoppeld aan de wens van de overheid en het bedrijfsleven om tot een betere samenwerking te komen. Het Alliantie-programma is een concrete invulling van die wens. In de komende vijf jaar wil NWO, in aanvulling op de bestaande afspraken, komen tot zo’n 35 strategische allianties met de dertien Nederlandse universiteiten en de ongeveer honderd erkende onderzoekscholen.
Naar aanleiding van een evaluatie van het supercomputing-beleid die vorige maand door een internationale commissie is uitgebracht, beraadt NWO zich nu over de keuze van de toekomstige supercomputers en de wijze waarop deze het beste kunnen worden beheerd en gebruikt. Extra investeringen in wetenschappelijke apparatuur en supercomputers acht men noodzakelijk voor verdergaande versterking van onderzoek. Zij bepleit een budgetuitbreiding voor dit doel met 30 miljoen gulden. Met een deel van dat geld zal de NWO-stichting Nationale Computerfaciliteiten (NCF) nieuwe hardware kunnen inzetten ten behoeve van wetenschappelijke High Performance Computing-activiteiten. Ondermeer voor parallel rekenen, transactie-processing en de ontwikkeling van virtual reality tools.
In de loop van dit jaar zal de Cray C90, die bij de Stichting Academisch Rekencentrum Amsterdam (Sara) staat opgesteld, aanzienlijk worden uitgebreid om te kunnen meegroeien met de huidige vraag naar MPP-capaciteit. Vervanging is pas in 1999 aan de orde. Daarvoor zal een open competitie worden uitgeschreven. CZ

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Atos presenteert strategisch en transformatieplan voor 2028

    ActueelCarrière

    Vlaams Parlement zoekt ciso

    Saba, eiland, Caribisch
    ActueelCarrière

    Kort: Postcodes voor Caribisch Nederland, LAI uit Schiedam beste HPE-opleider, Gates fakkelt Musk af

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Je baan verdwijnt

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs