Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

IBM lanceert CMOS-mainframes

12 juni 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Afgelopen maandag lanceerde IBM, enkele maanden eerder dan verwacht, de vierde generatie van zijn System 390-mainframes op basis van cmos (complementary metal oxide semiconductor) technologie. Deze chips zijn goedkoper te produceren en goedkoper in onderhoud, waardoor de mainframes minder kunnen kosten.

De nieuwe machines zouden prestaties leveren die vergelijkbaar zijn met die van huidige topmodellen in de bipolaire, watergekoelde Systeem 390-lijn. Tegelijk met deze introductie heeft IBM aangekondigd te stoppen met de productie van bipolaire machines.
De gebruikte chips zijn volgens IBM de snelste, nu verkrijgbare cisc-processoren (complex instruction set computing). Het topmodel haalt 370 MHz waardoor één-processorsystemen 50 miljoen instructies per seconde (Mips) kunnen halen en tien-processorsystemen 450 Mips. Dat is een verbetering van 20 tot 33 procent ten opzichte van de huidige lijn mainframes. De S/390 G4 levert bij elk model een prestatieverbetering van 30 procent, aldus de computergigant.

Luchtkoeling

De luchtgekoelde cmos-technologie maakt het mogelijk evenveel computerkracht in één chip te stoppen als nu geleverd door de 400 chips in IBM’s watergekoelde ES/9000 Model 9X2 bipolaire systeem. Dit levert aanzienlijke besparingen in energie en vloeroppervlak, terwijl bovendien jaarlijkse prestatieverbeteringen mogelijk zijn van 30 tot 40 percent, in plaats van de huidige 15 tot 20 procent.
Tevens heeft IBM drie modellen toegevoegd aan de lijn van S/390 Multiprise 2000 Cmos-servers. Zowel deze als de System/390 G4 modellen worden geleverd met een cryptografische coprocessor voor extra beveiliging bij electronic commerce. Op software-gebied werd het OS/390-besturingssysteem uitgebreid en verrijkt met ondermeer netwerk-, Internet- en Java-functies. Nadere details zijn te vinden op IBM’s S/390-site (http://www.s390.ibm.com). JB

Meer over

Mainframes

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs