Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Flying Bytes Mobile genomineerd voor ‘Most Innovative Telecom Company of the Year Award’

08 februari 2008 - 08:253 minuten leestijdActueelIT Strategy & GovernanceFlying Bytes
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Tijdens het Telecom gala op 27 maart zal naast de Retail en Mobile Phone Awards (Graham’s) voor de eerste keer een award worden uitgereikt voor de Most Innovative Telecom Company of the Year. Flying Bytes Mobile staat samen met de bedrijven I-Wood en Gravity Zoo in de finale.

De ‘Most Innovative Telecom Company of the Year Award’ is een prijs voor bedrijven die het afgelopen jaar een serieuze bijdrage hebben geleverd aan de telecom. Het gaat hier met name om relatief kleine bedrijven die een innovatieve bijdrage leveren aan de branche. De winnaar wordt door een Raad van Advies vastgesteld door middel van stemming. In de Raad van Advies zijn de belangrijkste telecom bedrijven die in Nederland actief zijn vertegenwoordigd (onder meer KPN, Vodafone, T-Mobile, Nokia, HTC, Brightpoint en anderen). De awards zijn voor het eerst dit jaar gedoopt in de naam Golden Graham, naar de uitvinder van de telefoon Graham Alexander Bell.

Flying Bytes is gespecialiseerd in de automatisering van buitendiensten en maakt hierbij gebruik van de modernste technieken. Het bedrijf maakt de systemen van haar opdrachtgevers mobiel beschikbaar. Zo kunnen medewerkers ‘on the road’ informatie uit de systemen op kantoor op hun eigen mobiel raadplegen; andersom kan informatie direct via de eigen mobiel worden ingevoerd in de systemen op kantoor. Dit levert bedrijven tijdwinst en kostenbesparingen op. Met nieuwe functionaliteiten als NFC (near field communicatie) en GPS (plaatsbepaling) in mobiele telefoons maakt Flying Bytes veel nieuwe zakelijke toepassingen beschikbaar. Bijvoorbeeld voor koeriersdiensten: op kantoor ziet men precies waar de auto’s rijden, als er een nieuwe opdracht binnenkomt, kan een werkopdracht direct naar de mobiele telefoon van de dichtstbijzijnde koerier worden gestuurd. Bij aflevering rapporteren de koeriers direct via de applicatie op hun mobiele telefoon terug. Zo is het volledige bedrijfsproces altijd aktueel in beeld en kan veel efficiënter worden gewerkt.

Waar de concurrentie zich concentreert op maatwerk software voor pda’s, ontwikkelt Flying Bytes modulaire oplossingen voor iedere mobiele telefoon, smartphone of pda. De gestandaardiseerde RoadJack® dienst is hiervan een goed voorbeeld. "Met onze mobiele dataoplossingen lopen wij al jaren een paar jaar voor de markt uit" aldus Niels van den Berg, CEO van Flying Bytes Mobile. "Nu agendabeheer, email en internet op de mobiele telefoon gemeengoed worden, merk je dat ook de stap naar mobiele bedrijfsapplicaties kleiner wordt, we zitten op de goede golf."

De concurrentie voor de ‘Most Innovative Telecom Company of the Year Award’ is hevig: i-wood was in 2007 winnaar van de RedHerring Award top 100 en de Sprout Challenge top 50. I-wood heeft een reclameconcept gebouwd voor de mobiele telefoon. Op het hoofdscherm toont het bedrijf reclamebanners. Ook GravityZoo was in 2007 finalist in de RedHerring top 100. GravityZoo is een nieuw platform dat ervoor zorgt dat mobiele gebruikers via de mobiele telefoon bestanden die zijn opgeslagen op een server of computer kunnen benaderen.

De verkiezing van de Graham Awards en het telecom gala worden georganiseerd door het Telecom Magazine Connexie. De opbrengst van de avond zal bestemd zijn voor Kinderstem, een goed doel dat zich inzet voor kinderen in sloppenwijken in de derde wereld.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Signalen van misbruik PHP-lekken, maar risico lijkt kleiner dan gevreesd

    Security & Risk

    Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval op Albert Heijn

    Datacenter & Infrastructure

    Google krijgt wind van voren na kaalslag in Fins bos

    IT Industry news

    Ctac in rode cijfers door bankroet Belgische klant

    IT Strategy & Governance

    Kort: Zorgen om verkeerssoftware Rijkswaterstaat, Canon introduceert edr voor printomgeving (en meer)

    Security & Risk

    Microsoft slaat alarm over ai-cyberaanvallen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs