Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Datacenter & Infrastructure » Operating Systems

Oracle integreert hardware-kanaal Sun

29 oktober 2010 - 18:023 minuten leestijdActueelOperating SystemsOracle

Oracle werkt voor zijn hardwarekanaal in Europa samen met enkele grote distributeurs, zoals Avnet Technology Solutions, Arrow ECS en Tech Data/Azlan. De leverancier neemt afscheid van kleine distributeurs. Sun-partners verhuizen nu naar het Oracle Partner Network (OPN).

De stroomlijning van Oracle’s distributie is slechts een onderdeel van de lopende integratie van Sun en van Oracle-partnerprogramma’s, meldt onderzoeksbureau Canalys. Sun-partners hebben tot 15 oktober 2011 de tijd om naar het Oracle OPN-programma te migreren. Daarna wordt afscheid genomen van het Sun Partner Advantage-programma.

Als partners Sun-servers en -opslagsystemen willen blijven verkopen, moeten ze een Gold- of Platinum status in het Oracle-programma bereiken. Ook moeten ze zich certificeren met een minimum aantal verkoop- en pre-sales-werknemers en aan bepaalde voorwaarden voldoen.

Het migratieprogramma was voor sommige resellers pittig, na een periode van onzekerheid. Oracle werkt nu echter hard om Sun-partners gerust te stellen en geeft aan dat het indirecte kanaal belangrijk is. De nieuwe voorzitter, ex-HP-ceo Mark Hurd, blijkt een belangrijke troef te zijn om partners gerust te stellen. Hij probeert het kanaal nu van Oracle’s geloofwaardigheid te overtuigen. Op OpenWorld, dat onlangs werd gehouden in San Fransisco,  benadrukte Hurd de mogelijkheid van de diensten voor partners die Oracle – een bedrijf met veel producten – in zijn portfolio heeft.

De leverancier kondigde ook verbeteringen aan op het gebied van partnerprogramma’s. Dat wijst erop dat er meer investeringen in partners worden gedaan. Partners met 50 of meer gecertificeerde specialisten krijgen de Advanced-specialisatiestatus. Verder is de Diamond-status toegevoegd aan de bestaande niveaus Silver, Gold en Platinum.

Het Diamant-niveau is beschikbaar voor partners met vijf of meer geavanceerde specialisaties en indirecte/co-sell omzet van ten minste 40 miljoen dollar in drie wereldwijde regio’s. Alleen de toppartners komen hiervoor in aanmerking. Zo zijn system integrators Accenture en Infosys tot nu toe de enige Diamond-partners. De leverancier maakt echter duidelijk dat meer differentiatie aan partners te willen en verwelkomt hardware-wederverkopers uit de Sun-wereld.

Er zijn voor partners nog wel wat ‘issues’, bijvoorbeel de directe verkoopcultuur die diep binnen Oracle is ingebakken. Die is moeilijk te wijzigen, vooral op lokaal niveau. De leverancier heeft duidelijk gemaakt dat topklanten direct worden bediend. De rest van de klanten is gereserveerd voor de partners. Resellers en distributeurs zeggen echter dat het onduidelijk is waar deze grenzen tussen indirect en direct liggen. Oracle’s softwarekanaal is altijd een op diensten georiënteerde organisatie geweest, terwijl de meeste winst van hardwarepartners voortvloeit uit diensten, gedreven door de verkoop van producten.

Oracle moet proberen ervaren Sun partners aan boord te houden door een co-sell model (bijvoorbeeld een model van directe verkoop met fulfillment van partners). Indien dat niet gebeurt kunnen partners overstappen naar andere leveranciers en platformen. De komende 12 maanden zullen cruciaal zijn om Sun-partners ervan te overtuigen samen te blijven werken met Oracle. Ook moeten Oracle softwarepartners overgehaald worden om meer hardware te gaan verkopen.

Meer over

BesturingssystemenStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Windows 10
    Operating Systems

    Microsoft verlengt Windows 10-updates voor consumenten, bedrijven blijven betalen

    Operating Systems

    Eén iot-toestel op vijf bevat minstens één kwetsbaarheid

    Linux
    Operating Systems

    Linux groeit gestaag op de business-pc

    Phishing fastfood vis
    Operating Systems

    Kort: Digitalisering overheid gaat traag, phishing by McDonald’s (en meer)

    Operating Systems

    Koepelorganisatie Linux in Nederland opgericht

    Operating Systems

    Een ai-wachter in je besturingssysteem: slim, maar ook betrouwbaar?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs