Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Wifi in de aanval

18 juli 2002 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Als een standaardisatieslag voor een nieuwe generatie draadloos lan snel gemaakt wordt, zal deze technologie ook in Europa een hoge vlucht nemen. Telecomaanbieders talmen met de aanleg van 3g-netwerken. Dit geeft producenten van draadloos lan-technologie de tijd om de kwaliteit te verhogen.

Hindernis
De nieuwe standaard voor draadloze netwerken 802.11a maakt gebruik van de 5 Ghz-band. Deze hogere frequentie zorgt voor een verbinding met meer capaciteit, maar levert tegelijkertijd ook een probleem op. Deze band wordt in Europa al gebruikt voor radar- en andere defensiedoeleinden. Volgens Jan Kruys, bij Agere verantwoordelijk voor standaarden, werkt de Europese Etsi op dit moment aan een standaard om radarimpulsen te detecteren en vervolgens over te schakelen naar een ander, vrij kanaal binnen het frequentiebereik. Daarnaast komt er een voorstel om de transmissiekracht gestandaardiseerd af te stemmen op de afstand tot het zendstation.
 

Als Agere het bij het rechte eind heeft, zullen ook in Europa hotspots, openbare plaatsen waar draadloos lan aangeboden wordt aan passanten, een hoge vlucht nemen. Op deze plaatsen wordt niet alleen internettoegang aangeboden, maar ook telefonie en digitaal vermaak als muziek en film, meent Frans Frielinck, directeur van de amusementsdivisie bij Agere.
Het bedrijf ontwikkelt en produceert chipsets die uiteindelijk in netwerkkaarten en basisstations van bedrijven als Dell, Nec, Enterasys en Samsung terecht komen. Om niet langer met deze producenten van eindproducenten te concurreren, verkocht Agere onlangs zijn eigen draadloos-productlijn Orinoco voor 65 miljoen dollar aan Proxim.

Standaarden

Hogere doorvoersnelheden en gestandaardiseerde kwaliteitsprocedures zullen draadloos lan de komende jaren een stevige duw in de rug geven, voorspelt Frielink. De capaciteit van draadloos lan wordt drastisch verhoogd door de komst van de nieuwe standaarden 802.11g en 802.11a voor draadloos lan. De huidige 802.11b-standaard, ook wel als wifi aangeduid, heeft een maximale capaciteit van 11 Mbps. De nieuwe standaarden schroeven dit getal op tot 54 Mbps. De 802.11g-standaard bereikt deze hogere capaciteit door de bandbreedte over meerdere kanalen uit te smeren in de vrije 2,4 Ghz-band. De andere nieuwkomer 802.11a maakt gebruik van de 5 Ghz-band.
Dualband-oplossingen, waarbij het draadloze netwerk zowel de 2,4 als de 5 Ghz-band gebruikt, zullen de bandbreedte van draadloze lan’s over drie jaar opschroeven tot 100 Mbps, verwacht Agere. Deze drastische capaciteitsvergroting breidt het toepassingsgebied van wifi uit tot telefonie. "In dicht bevolkte gebieden wordt het een alternatief voor 3g-telefonie", stelt Frielink.
Deze bandbreedte is ook genoeg voor videobeelden van hoge kwaliteit. Agere wijst dit dan ook als een belangrijk nieuw toepassingsgebied voor draadloos lan aan. Frielink ziet in het moderne huishouden een belangrijke rol weggelegd voor een amusementsserver. Deze verstuurt het videosignaal met wlan-technologie naar een plasmascherm en smeedt ook andere huishoudelijke apparatuur tot één geheel. Wifi heeft dit soort nieuwe toepassingen hard nodig om groot te kunnen worden. De opmars in het bedrijfsleven stagneert door de tegenvallende economie. Frielink verwacht dan ook dat vermaak de doorbraak van draadloos lan op zijn conto zal schrijven.
 
Sytse van der Schaaf

Meer over

LANNetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    EDIC EU digitaal
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland voorzitter Europees digitaal consortium Edic

    shutterstock_2613992723 one photo 16x9
    Security & Awareness

    Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    Cloud & Infrastructuur

    Event | AWS re:Invent 2025

    Cloud & Infrastructuur

    Aardobservatie als motor voor verantwoorde supply chains

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs