Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

CA blaast Neugents nieuw leven in

03 augustus 2000 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Wim Amerongen
Wim Amerongen

Computer Associates komt met een nieuwe versie van Neugent, neurale software voor het bouwen van intelligente programmatuur. Met de overname (drie jaar geleden) van AI Ware, kreeg CA de beschikking over software voor neurale netwerken. Sinds die tijd heeft het bedrijf diverse producten voorzien van intelligente software.

Al in december 1998 werd de managementsoftware Unicenter voorzien van intelligente agents. De nieuwste versie, Neugents ii, bevat onder andere componenten van het Jasmine-platform die de gebruiker kan verbinden met Java, VisualBasic, C++ code en met databases. CA claimt dat Neugents ii geen ondersteuning nodig heeft van eigen producten of van andere softwareleveranciers.
Maar het is nog onduidelijk of CA de software toegankelijk wil maken voor andere programmeer- of modelleertalen, zoals de Cool:Joe-omgeving waar veel ontwikkelaars van het onlangs overgenomen Sterling Software mee werken.

Criminelen

Neurale software kan onder andere gedragspatronen herkennen. Ontwerpers van toepassingen voor elektronische handel gebruiken dergelijke software om het koopgedrag van klanten te analyseren. Op basis hiervan kan bijvoorbeeld een supermarktketen met gerichte aanbiedingen komen. Ook ander gedrag, zoals het gebruik van energie, kan men met deze software meten. De politie van Londen voert ook een proef uit met de Neugent-software. Door het gedrag van misdadigers te analyseren hoopt men misdaden op te lossen en zelfs te voorkomen.
CA, inmiddels 32 maanden eigenaar van de Neugent-technologie, stelt dat het voor deze software vijfhonderd gebruikers heeft. Carl Hartman, vice-president van de e-handelsdivisie, geeft toe dat het moeilijk is de omvang van de markt voor neurale software te voorspellen. Hij doet derhalve geen voorspellingen over verwachte verkopen. Hoewel CA al ruim drie jaar verkondigt dat de neurale software een grote toekomst tegemoet gaat, zijn grote commerciële successen tot nu toe uitgebleven.
Steve Garone, onderzoeker bij IDC, voorspelt dat Neugent nu wel zal doorbreken. "Deze versie kun je koppelen aan bestaande applicaties, zodat je toegang krijgt tot historische data. Dat maakt het mogelijk patronen te herkennen en op basis daarvan voorspellingen te doen."
Een van hun andere producten is Intellikits, dat CA in januari lanceerde. Hartman beaamt dat Neugents ii een parallel product is. Met Intellikits kan men onder andere voorspellen welke klanten in betalingsproblemen dreigen te komen doordat ze hun limiet naderen.

Meer over

Kunstmatige intelligentie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Digital twin
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Digital twins beloven revolutie in netwerkbeheer en cybersecurity

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Over de flexibiliteit van de cloud en de kracht van ai

    Vrouwe Justitia
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Rechtbank wijst zaak van oud-hoogleraar ICT tegen UWV af

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 digitaal best presterende organisaties!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Wie zijn dé diversiteitsleider en hét digitale talent?

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Rotterdamse haven in de kijker bij Computable Awards België

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Marco Gouw - Country Manager Veridas

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Geverifieerd, Echt en Betrouwbaar: Waa...

    Door Marco Gouw, Country Manager DACH & BENELUX bij Veridas Digitale transformatie heeft het makkelijker dan ooit gemaakt om een...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs