Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Weg vrij voor WiFi 802.11n

04 augustus 2005 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
René Rippen
René Rippen

De aanbieders van WiFi varen een meer eensgezinde koers. Na twee vergeefse stemmingen over rivaliserende voorstellen voor de volgende generatie WiFi lijkt er nu schot te komen in de nieuwe standaard. Het is echter de vraag of er snel behoefte aan is, omdat de huidige standaarden (802.11a/g) voorlopig nog prima voldoen.

De strijd om 802.11n, de nieuwe standaard voor supersnel draadloos LAN (WiFi) lijkt beslist. De twee rivaliserende groepen aanbieders, TGn Sync en WwiSE, hebben besloten één gezamenlijk voorstel te doen aan de standaardenorganisatie IEEE.
Ruim twee jaar na de officiële goedkeuring door IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) van de specificaties van 802.11g (54 Mbps) is hiermee de basis gelegd voor de volgende generatie WiFi met een transmissiesnelheid van 100 tot 320 Mbps. Met de fusie van de twee specificaties lijkt een impasse in het standaardiseringsproces voorkomen, zoals die eerder ultrawideband (WiMax) heeft getroffen.

‘Immoreel’

Gartner-analist Ken Dulaney raadt gebruikers van WiFi-technologie echter aan het voorlopig te houden bij 802.11a/g. Hij zegt dat die standaarden nog zeker vier jaar goed genoeg zijn om aan alle wensen te voldoen. De Gartner-analist typeert elke aanbieder die beweert dat een huidig WiFi-product op te waarderen valt tot 802.11n “immoreel”.
De beide rivaliserende groepen, TGn Sync en WWiSE sturen een eerste versie van hun gezamenlijke voorstel, ook onderschreven door een derde groep MITMOT, in september naar de IEEE. De finale versie volgt dan in november.
De strijd tussen de twee systemen en groepen leveranciers om 802.11n heeft bijna een jaar geduurd. WWiSE kreeg de steun van Texas Instruments, Broadcom, STMicro, Airgo en later Motorola en Nokia. TGn Sync telt Intel, Infineon, Cisco, Qoalcomm, Nortel, Mitsubishi, Sony, Panasonic, Philips, Samsung, Sanyo en Toshiba onder zijn leden.

Twee keer gestemd

De Task Group van IEEE heeft in maart en mei van dit jaar al twee keer gestemd over de rivaliserende voorstellen. TGn Sync kwam beide malen als overwinnaar uit de stemming tevoorschijn, maar met een te kleine meerderheid.
Om de dreigende impasse te voorkomen gaan de twee groepen aanbieders de (betrekkelijk geringe) verschillen tussen de twee voorstellen overbruggen in een gezamenlijk voorstel. Insiders verwachten dat een dergelijk voorstel zonder al te veel problemen de zegen krijgt van de IEEE 802.11n Task Force. Die zal de specificatie als alles volgens plan verloopt in januari 2006 onder zijn hoede nemen.

Meer over

NetwerkenWifi

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Soevereine cloud: regie behouden

    Hoe krijg je grip op data, compliance en continuïteit in een geopolitieke realiteit

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Kort: ProRail beveiligt spoor zee met Genetec, Databricks wil in Amsterdam naar 1000 employees (en meer)

    Security & Awareness

    MWC26: Fraude-explosie dwingt telecomsector tot harde veiligheidsaanpak

    Overheid

    Gemeenten werken aan nieuwe massaovereenkomst met Microsoft

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Einde van de budgetlaptop: geheugen te duur geworden

    Cloud & Infrastructuur

    Vodafone dringt tijdens MWC26 aan op meer samenwerking in de ruimte

    Data & AI

    Deloitte bundelt EMEA-activiteiten en investeert fors in ai en soevereiniteit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs