Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

CCS en Netaspect kondigen fusie aan

27 februari 2009 - 09:313 minuten leestijdActueelSoftware & Development

Softwaremakers CCS en Netaspect fuseren. Onder de nieuwe naam CCS gaan zij een geïntegreerde oplossing voor de verzekeringsbranche aanbieden. In totaal werken bij de bedrijven 220 medewerkers en hebben een gezamelijke omzet van dertig miljoen euro.

CCS uit Dordrecht en Netaspect uit Woerden willen medio april fuseren. De nieuwe combinatie gaat onder de naam CCS een geïntegreerde oplossing voor de verzekeringsbranche aanbieden.  CCS en Netaspect werken al langer samen. CCS biedt verzekeraars een backoffice-oplossing aan, terwijl Netaspect zich heeft gespecialiseerd in front- en midofficeproducten. "Vanuit de klik die ontstond, besloten de directies tot een fusie. Verzekeraars hebben grote behoefte aan een geïntegreerde standaardoplossing. Door samen te gaan willen we hen een completer pakket aanbieden", zegt woordvoerster Margit Bijsterbosch van CCS.

Naar verwachting zal de samensmelting medio april worden bekrachtigd. De combinatie telt 220 medewerkers en heeft een omzet van dertig miljoen euro. CCS is met 160 medewerkers de grootste fusiepartner en zal ook naamdrager zijn van het nieuwe bedrijf. De vestigingen in Dordrecht (CCS) en Woerden (Netaspect) blijven gehandhaafd. Volgens Bijsterbosch is er sprake van een heuse fusie en niet van een overname: zowel de twee directeur-eigenaren van CCS als de twee van Netaspect brengen hun aandelenpakket in.

Uit de doos
Verzekeraars kampen nog steeds met veel legacysystemen waardoor administratieve processen vaak nog ten dele handmatig worden uitgevoerd. De behoefte aan ‘straight through processing’ is echter groot, vertelt Bijsterbosch. "Dat bijvoorbeeld het traject van het aanvragen van een offerte tot aan het verwerken in de backoffice en weer terug volledig automatisch gaat. De markt wil af van het maatwerk en vraagt om een geïntegreerde ‘out-of-the-box’-oplossing."

CCS biedt de Level 7-backoffice-oplossing aan; Netaspect levert de front- en midofficesoftware Certigo. In 2010 komt er een nieuw geïntegreerd pakket onder één architectuur. "We bouwen nu nog aan een koppeling." CCS bedient vooral de middelgrote (Generali, Allianz) en kleinere bedrijven uit het verzekeringswezen, terwijl Netaspect ook al een aantal grote partijen als klant kent. Het fusiebedrijf heeft de ambitie om meer grote verzekeraars als klant binnen te halen. Het mag nu (onderdelen van) Reaal, ING en Rabobank tot de clientèle rekenen.

Verzekeringsketen
CCS richt zich op de gehele keten binnen de verzekeringsbranche. De oplossingen zijn niet alleen bedoeld voor de bekendere verzekeringsmaatschappijen, maar ook voor onderlinge verzekeraars, tussenpersonen en servicecentra (zoals Intermediaris) die voor verzekeraars de administratie beheren. Eind januari sloot CCS nog een contract met de Algemene Friese Onderlinge Schadeverzekeringsmaatschappij Zevenwouden. Deze verzekeraar wisselde haar pakket ProAss in voor Level 7 van CCS.

Meer over

Fusies

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelData & AI

    Ai maakt populaire programmeertalen nog populairder

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    AI data-analyse business consultancy
    ActueelData & AI

    Kort: Nieuwe ai-oplossingen van Netsuite en Xebia, data-analyse voor wielersport (en meer)

    Failliet
    ActueelCarrière

    Ex-Rodeo-topman Pieter Vos persoonlijk failliet na bewezen miljoenenfraude

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs