Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nokia Siemens is molensteen voor Nokia

28 januari 2010 - 20:45ActueelCloud & InfrastructuurNokiaNokia Siemens
Diederik Toet
Diederik Toet

De slechte resultaten van netwerkleverancier Nokia Siemens Networks drukken zwaar op de jaarcijfers van telecombedrijf Nokia. De Finnen zien hun winst met 76 procent dalen tot bijna 1,2 miljard euro. De omzet bleef steken op bijna 41 miljard euro, 19 procent minder dan in 2008. De joint venture met Siemens schreef in 2009 een verlies van ruim 1,6 miljard euro bij een omzet van 12,6 miljard euro. Het verlies is vijf keer groter dan in 2008.

De slechte cijfers van Nokia Siemens Networks zijn volgens het bedrijf te wijten aan de slechte marktomstandigheden en concurrentieverhoudingen. Bovendien schrijft de fabrikant de grote terugval van de nettowinst deels toe aan een belaste afboeking op goodwill ter waarde van ruim negen euroton.

Begin november 2009 kondigde de netwerkleverancier aan wereldwijd vijfduizend van de 64.000 banen te schrappen. Daarmee hoopt het bedrijf tegen het eind van 2011 ongeveer 500 miljoen euro te hebben bespaard. In 2007 werden ook al 3300 banen geschrapt.

Mobiele telefoons

Veruit de belangrijkste peiler van Nokia is echter nog steeds de verkoop van toestellen en diensten daaromheen. Deze activiteiten vormen ruim tweederde van de totale bedrijfsomzet en zorgen ervoor dat het bedrijf als geheel nog winst draait. In 2009 nam de omzet van toestellen en diensten wel af met ruim 20 procent tot bijna 28 miljard euro. Nokia boekte op deze activiteiten een operationele winst van 3,3 miljard euro, 43 procent lager dan in 2008.

Het bedrijf verkocht het afgelopen jaar 432 miljoen mobiele telefoons, bijna 8 procent minder dan in het jaar ervoor. Het Finse mobieltjesconcern ziet zijn marktaandeel al geruime tijd afnemen, onder meer door de opkomst van iPhones, Blackberry’s en andere populaire smartphones. Naar eigen zeggen hebben de Finnen 39 procent van de mobieltjesmarkt in handen.

Navteq

Navteq, de in 2007 door Nokia aangekochte fabrikant van navigatiesoftware zag zijn omzet verdubbelen tot 670 miljoen euro, maar verdubbelde tegelijkertijd ook zijn operationele verlies tot 344 miljoen.

Nokia Siemens Networks werd halverwege 2006 als joint venture in het leven geroepen om de communicatiedivisie van Siemens te combineren met de network business group van Nokia. Het bedrijf is fiscaal gevestigd in Nederland.

 

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    TPU
    Data & AI

    Kort: Google en Anthropic in tpu-deal van vele miljarden, Clippy is Back! (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Personeelskosten en cloudgebruik drijven ict-kosten gemeenten op

    OpenAI atlas
    Data & AI

    Hello Atlas, bye bye Chrome?

    Cloud & Infrastructuur

    Chipconflict tussen Nederland en China legt VW-fabrieken lam

    Cloud & Infrastructuur

    Checklist overstappen naar Europese cloudomgeving

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    In de cloud zonder geheugen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs