Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
slot

Consortium bouwt contactloze toegangscontrole

20 oktober 2020 - 13:16ActueelCloud & Infrastructuur
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Het Amerikaanse HID, het Duitse Giesecke+Devrient en het Canadese Nymi hebben samen een wearable ontwikkeld die draadloze toegangscontrole tot gebouwen mogelijk moet maken, zonder enige interactie van de gebruiker. Het trio noemt bijvoorbeeld clean rooms voor chipproductie als een mogelijke use case.

Werknemers kunnen zich met de armband contactloos identificeren voor ze toegang krijgen tot bijvoorbeeld clean rooms in de farmaceutische industrie of halfgeleiderproductie. Op die manier hoeven ze geen enkel oppervlak aan te raken om binnen te kunnen. Het authenticatiemechanisme is ontwikkeld door G+D, de toegangscontrole wordt uitgevoerd met technologie van HID Global. De polsband zelf wordt door Nymi geleverd.

Op het apparaatje worden de gevoelige authenticatiedata van de medewerkers veilig opgeslagen in een ‘secure element’ van G+D. Een chip van slechts enkele millimeters groot die de cryptografie verzorgt en die aangestuurd wordt door beveiligde software. Met het secure element kunnen wearables voorzien worden van extra functionaliteiten zoals toegangscontrole tot gebouwen en parkeergarages. Het maakt ook uitbreidingen mogelijk voor al bestaande slimme horloges, horlogebanden, ringen en andere apparaten.

G+D Mobile Security is wereldwijd actief op het gebied van mobiele beveiligingstechnologie en heeft zijn hoofdkantoor in München, Duitsland. Het bedrijf maakt deel uit van de Giesecke+Devrient groep. G+D Mobile Security heeft 5.300 medewerkers in dienst en behaalde in het boekjaar 2019 een omzet van 877 miljoen euro.

HID Global is een Amerikaanse fabrikant van beveiligde identiteitsproducten. Het is een onafhankelijk merk van het Zweedse Assa Abloy, een Zweeds conglomeraat voor deuren en toegangscontrole. Het bedrijf heeft zo’n 3.000 mensen in dienst.

Het Canadese Nymi bouwt wearables voor professionele omgevingen en is een spinoff van de Universiteit van Toronto.

Meer over

Encryptie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs