Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Notebooks vrij van systeemeisen PC99

27 juli 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Het Mobile Advisory Council (MAC) heeft kort na oprichting al een voet tussen de deur gekregen bij Microsoft en Intel. Toen Intel en Microsoft vorige week hun PC99 Systems Design Guide openbaar maakten, bleek aan enkele eisen van het MAC al te zijn voldaan.

De wens van Intel en Microsoft om PC’s en notebooks, net als televisies, met één druk op de knop onmiddellijk gebruiksklaar te hebben (D3 cold wake up), heeft het tweetal op aandringen van MAC voor notebooks laten vallen. Bovendien is voor draagbare computers de eis komen te vervallen om randapparatuur via de Ieee1394-interface (firewire) van stroom te voorzien. Dat zou een aanslag betekenen op het batterijleven, zo beargumenteren notebookfabrikanten.
MAC is 23 juli opgericht door notebook- en chipfabrikanten, waaronder Toshiba, Compaq, IBM, Hitachi, Texas Instruments, Acer en Hewlett-Packard. De MAC-leden vinden de PC9X-gids te zeer gericht op de PC. Intel en Microsoft hebben positief gereageerd op de werkgroep en staan open voor discussie.
De PC9X System Design Guide is een invloedrijk pak papier dat de grootmachten uit Santa Clara en Redmond elk jaar opstellen. Het bevat een reeks vereisten en aanbevelingen voor systeemdefinities en ontwerpeisen voor randapparaten en busaansluitingen voor PC’s die in de periode 1999-2000 op de markt komen. Als fabrikanten kunnen aantonen dat hun systemen voldoen aan Intels en Microsofts wensen, komen ze in aanmerking voor het ‘Designed for Windows’-logo. Voor bureau-PC’s zijn de belangrijkste veranderingen ten opzichte van PC98 de verwijdering van de ISA-bus en de groei van de PC naar een meer consumenten-georiënteerd platform. Andere PC99-initiatieven zijn Onnow, Acpi, Instantly Available PC, USB en Ieee1394.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs