Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Spoelstra spreekt: De ICT-kampioen

Jacob Spoelstra
30 december 2009 - 08:26OpinieInnovatie & Transformatie
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

We waren in de kerstvakantie bij de keukenkampioen. Ja want als je dan toch een keuken wilt uitzoeken, dan ga je toch zeker naar de kampioen! Los van het feit dat er geen keuken tussen stond die wij leuk vonden, ben ik altijd wat sceptisch tegenover de kwaliteit van prijsvechters.

De verkoper merkte dit en probeerde ons op een nogal absurde wijze te overtuigen door een keukenlade open te trekken en er in te gaan springen. Toen we vervolgens nog steeds niet enthousiast waren, pakte hij een steelpannetje en sloeg ermee tegen een keukenkastje. Iets te hard, want er bleef een hele duidelijke buts in zitten. De Keukenkampioen zal heus wel kampioen zijn, maar dan ergens in de derdeklasse onderafdeling.

Hoe overtuigen ict-bedrijven hun klanten om bij hen te kopen? Zelfs de meest standaard erp-systemen moet je op maat aanpassen dus je kunt vaak alleen een prototype demonstreren of powerpointen (waarom is dat geen werkwoord en sonjabakkeren wel?).

Boete voor de klant

Je kunt natuurlijk ook met de prospect langs bij een referent die het product van jou al gebruikt  en die om een of andere hele doorzichtige reden heel positief over je is.

Maar hoe overtuig je een klant dat hij van jou krijgt wat je belooft? Een boeteclausule in het contract? Toen een adviseur van een van onze klanten dit ook een keer voorstelde aan onze directeur, zei hij: 'goed idee, maar de clausule gaat wel twee kanten op. Dus niet alleen een boete voor ons, maar ook voor de klant en ook voor jullie als adviseur als het project vertraagd wordt door jullie toedoen.' De adviseur adviseerde toen om toch maar niet met boeteclausules te gaan werken. Resultaat was wel dat alle partijen op scherp stonden en dat de implementatie zeer voorspoedig verliep.

Een oom van mij staat wel eens met tweedehands spullen op de vlooienmarkt. Als ze hem vragen: 'Hoe lang heb ik garantie?' Dan antwoordt hij standaard: 'Tot u hebt betaald.'

Verkopen is een vak. Net als automatiseren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    3 reacties op “Spoelstra spreekt: De ICT-kampioen”

    1. Peter van Rijt schreef:
      30 december 2009 om 12:56

      Interessant artikel! Ik ben mij ervan bewust dat deze reactie kan overkomen als marketingbabbel maar vanuit de praktijk hoor ik dat het écht werkt!

      —

      Sinds 2007 werk ik – nu als applicatieontwikkelaar – bij de Caesar Groep, een detacheringorganisatie gevestigd in Utrecht.

      De vraag “hoe overtuig je een klant dat hij van jou krijgt wat je belooft?” staat centraal bij het nieuwe initiatief: Garansys (http://www.garansys.nl/).
      Garansys staat garant voor (o.a.) ICT-projecten die op tijd, binnen budget én binnen scope worden opgeleverd. Een boeteclausule is onderdeel van de afspraak vooraf: indien te laat, ontvangt opdrachtgever tot 50% van de projectprijs terug. Centraal bij de aanpak staat het in kaart brengen van oorzaken/gevolgen en vanuit dat perspectief het juiste probleem te formuleren.

      Garansys levert 95% van de projecten op tijd, binnen scope en binnen budget af. Zoals ik zei: het vinden én centraal stellen van het juiste probleem samen met een vooraf afgesproken boeteclausule (om de partijen scherp te houden) blijkt in praktijk een goede combinatie!

      Login om te reageren
    2. BEN schreef:
      30 december 2009 om 13:07

      Dag Peter,

      Kennelijk gaat het niet goed bij Garansys.
      – Gratis Reclame maken.

      Reageren op het artikel en niet gebruiken als een marketingtool.

      Login om te reageren
    3. Hans schreef:
      30 december 2009 om 18:54

      Hoi Peter en Ben,

      Ik dacht hetzelfde en toen had ik de reactie van Ben nog niet gelezen. Deze gratis PR is wel erg doorzichtig.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: 6 miljoen voor Innoseis, ACM verbiedt overname delen Delta-netwerk door Glaspoort (en meer)

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Innovatie & Transformatie

    Database steeds vaker een belemmering: Tijd voor een radicaal andere aanpak

    Data & AI

    8 vragen over de Nederlandse AI-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 vernieuwende Digitale innovatie-projecten

    Innovatie & Transformatie

    Nominaties: 10 duurzame projecten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs