Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Beleggers twijfelend door magere Google-groei

23 januari 2009 - 09:473 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurGoogle

Slechts drie procent omzetgroei, maar wel een toename van 18 procent van de betaalde kliks. De cijfers van Google lijken beleggers teleur te stellen.

Gisteren na sluiting van de Amerikaanse beurs presenteerde Google de financiele resultaten over het vierde kwartaal van 2008. Door de decembermaand is dat kwartaal voor veel bedrijven de klapper van het jaar, maar ook bij Google lijken de groeischeuten er uit.

Tweehonderd miljoen ongedefinieerd

Van het derde op het vierde kwartaal steeg de omzet ondanks de feestdagen met maar 3 procent tot 5,7 miljard dollar. Dat is voor de laatste maanden van het jaar een opvallend lage stijging. Immers, de groei tussen het derde kwartaal van 2007 en dat van 2008 was nog 31 procent. Van jaar op jaar namen de verkopen in het vierde kwartaal met 18 procent toe.

Tweehonderd miljoen dollar, of drie procent van de omzet, is niet toe te wijzen aan omzet met tekstadvertenties. Dat geld is vermoedelijk afkomstig uit handel in zakelijke diensten en bijvoorbeeld abonnementen voor meer schuifruimte voor Gmail en Picasa. Specificaties geeft het technologiebedrijf echter niet.

Het enige detail dat Google-baas Schmidt daarover geeft, is in de uitspraak: "Ondanks het lastige economisch klimaat blijven we investeren in strategisch groeigebieden zoals display advertising, mobiel en zakelijke diensten".

De nettowinst daalde met 68 procent tot 382 miljoen dollar.

Beleggers weten niet precies wat ze met de Google-resultaten aanmoeten. Kort na sluiting van de beurs, rond middernacht, steeg het aandeel in het nabeurs-circuit met 4 procent. Vanochtend echter was dat optimisme omgeslagen in een negatief sentiment, met een daling van bijna 3 procent.

Het aandeel Google heeft in een jaar tijd 56 procent van zijn waarde verloren, tot nu 306,50 dollar.

Reclame wordt effectiever

Een positief teken voor beleggers en Google-gebruikers is het feit dat het aantal betaalde kliks groeit. In het derde kwartaal bedroeg die groei 10 procent, vergeleken met vorig jaar 18 procent. De term ‘betaalde kliks’ staat voor de effectiviteit van Googles tekstadvertentieprogramma AdWords. Kennelijk maken Googles techneuten de dienst steeds iets beter, waardoor het voor klanten ook nuttig is die tekstlinks te klikken.

Steeds meer omzet genereert Google met tekstadvertenties op zijn eigen sites, met als belangrijkste element de zoekmachine. Van jaar op jaar groeide de omzet uit het eigen sitenetwerk met 22 procent tot 3,81 miljard dollar. Omgerekend is dat 67 procent van het totaal.

Via sites van derden, waarop reclame uit het AdSense-programma staat, zette Google met 1,69 miljard 4 procent meer om dan vorig jaar.

Voorts blijkt dat 50 procent van de omzet, 2,86 miljard, afkomstig is van buiten Amerika. Nederland neemt daar een substantieel deel van voor zijn rekening. Hoeveel dat is houdt Google echter al jaren geheim. Het meldt geen resultaten op landenniveau. Enkel voor Engeland is het bij wet verplicht die cijfers te rapporteren. Daar kwam de omzet uit op 685 miljoen dollar, twaalf procen van het concerntotaal.

Uitgaven aan de bouw van nieuwe datacentra waren ook afgelopenkwartaal stabiel op 368 miljoen dollar. In de regel schommelt die post tussen de 300 en 400 miljoen dollar.

Op zijn investeringen in AOL en Wimax-bedrijf Clearwire schrijft Google 1,1 miljard dollar af. 

Meer over

ArchitectuurDiensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Haven van de toekomst: digitaal en klimaatneutraal

    Carrière

    Kort: Nieuwe KPN-cao mét reservistenregeling, Philips koopt Spectrawave (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Commerciële quantumcomputer komt dichterbij

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    EDIC EU digitaal
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland voorzitter Europees digitaal consortium Edic

    shutterstock_2613992723 one photo 16x9
    Security & Awareness

    Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs