Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Governance & Control » Soevereiniteit

Microsoft start beroepsprocedure

17 juni 2004 - 22:00AchtergrondSoevereiniteit
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Microsoft heeft de paperassen ingediend voor zijn beroep tegen de antitrust-veroordeling door de Europese Commissie. De Windows-producent legt zich, zoals eerder reeds aangegeven, niet neer bij de opgelegde aanpassingen voor zijn gedrag en producten.

Braziliaanse ‘vrijspraak’
De overheid van Brazilië acht Microsoft niet schuldig aan antitrust-gedrag. Dit liet de regering van dat Zuid-Amerikaanse land vorige week weten. Daarmee sluit het een onderzoek van zes jaar af naar de bedrijfspraktijken van de Amerikaanse softwareproducent. Dit onderzoek kwam voort uit een aanklacht uit 1998 van de Braziliaanse applicatieleverancier Paiva Piovesan. Dat bedrijf maakt een boekhoudpakket en claimt dat Microsoft op oneerlijke wijze concurreert.
Overigens omarmt de regering van Brazilië sinds eind vorig jaar in toenemende mate Linux. Zo migreert het 300.000 overheidscomputers van Windows naar dat open source besturingssysteem. President Luiz da Silva heeft een actief open source-beleid voor de publieke sector in zijn land. Microsoft-directeur Brazilië Emilio Umeoka ontkent dat dit zijn bedrijf omzet kost. Hij stelt dat het land zichzelf hiermee een achterstand van zo’n tien jaar aandoet. “Dit is niet de manier om een ontwikkelbasis op te zetten die tot export kan leiden; er zijn immers geen inkomsten uit iets dat gratis is”, meent de topman.
“Het besluit van de EC ondermijnt de innovatie van succesvolle bedrijven en legt forse nieuwe verplichtingen op. Wij menen dat in deze zaak de belangen van consumenten en andere Europese bedrijven voorop zouden moeten staan”, zegt jurist Horacio Gutierrez van Microsoft. Het bedrijf baseert zijn beroep vooral op de notie dat overheden zich niet moeten bemoeien met dagelijkse bedrijfsvoering en productontwikkeling.
Het concern verzoekt in zijn beroep de rechter ook de strafmaatregelen van de EC op te schorten tot het hoger beroep voor de rechtbank komt. Volgens het oorspronkelijke oordeel had Microsoft tot eind deze maand om een Windows-variant zonder meegeleverde Media Player aan te bieden. De behandeling door het Hof van Eerste Instantie kan echter wel vier jaar in beslag nemen. Daarna de kan de zaak nog in beroep naar het Europese Hof van Justitie, wat de hoogste gerechtelijke instantie is.
Eurocommissaris Mario Monti verklaart zeker te zijn van de Europese zaak. Hij benadrukt dat de veroordeling unaniem door de EC is aangenomen. Monti voorziet dan ook geen afloop zoals die in de langlopende Amerikaanse antitrustzaak, waar Microsoft er uiteindelijk relatief licht af is gekomen.< BR>

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Soevereiniteit

    Toezichthouders pleiten voor versnelling digitale autonomie

    Soevereiniteit

    De agenda van staatssecretaris Willemijn Aerdts: drie prioriteiten

    Soevereiniteit

    Solvinity in de aanval: Staat blokkeert verkoop maar wilde zelf nooit toehappen

    Soevereiniteit

    Opensource: ideaal voorbij de wer­ke­lijk­heid van soe­ve­rei­ni­teit en support

    Soevereiniteit

    Cyberagentschappen Five Eyes roepen op tot actie tegen ai-dreigingen

    De overstap deel 6
    Soevereiniteit

    Mijn laptop is al soeverein, nu mijn telefoon nog

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs