Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Resultaten Software AG duiken onder de nullijn

27 juni 1996 - 22:00AchtergrondData & AI
Maurice van Uden
Maurice van Uden

DARMSTADT – De resultaten van de Duitse database-fabrikant Software AG zijn over 1995 in de rode cijfers beland. Het bedrijf maakt een verlies van 50 miljoen mark bekend. Als gevolg hiervan zal 10 procent van de werknemers ontslagen worden. Peter Schnell, een van de mede-oprichters van de onderneming en momenteel voorzitter van de directie, legt bovendien zijn functie neer.

Ook in 1994 boekte Software AG al een verlies. Dit bedroeg toen 12 miljoen mark. Ondanks het slechtere resultaat, nam de omzet toe van 699 miljoen naar 788 miljoen mark in 1995. Financieel directeur Romin Neumeister – afkomstig van Tandem Duitsland – gelooft dat de onderneming pas in 1997 weer winst zal maken. De omzet moet dit jaar met zo’n 7 procent kunnen stijgen, aldus Neumeister.
"Toonaangevende technologie is niet langer voldoende om succes te hebben in de IT-markt", erkent de aftredende Schnell. Zijn opvolger is nog niet bekend; hij zal echter pas vertrekken als deze gevonden is.
Volgens Software AG is het verlies van 1995 vooral te wijten aan een onverwachte belastingaanslag ter hoogte van 21 miljoen mark over de jaren 1989 tot en met 1992.

Nieuwe produkten

Ondanks de financiële perikelen introduceren de Duitsers een pakket software-produkten voor data warehousing. Kern van deze Intelligon-lijn is het beheer-tool Sourcepoint. Volgens analisten van ondermeer de Gartner Group zou dit gereedschap uniek zijn. Het bureau verwacht een sterk groeiende markt voor hulpmiddelen bij het beheer van grote datapakhuizen. Sourcepoint regelt het ophalen en omvormen van gegevens uit databases, alsmede het transport naar het pakhuis en de opbouw ervan. Het produkt werkt volgens eigen zeggen onafhankelijk van besturingssysteem en database.
Om de introductie van Intelligon te ondersteunen, liet Software AG onderzoeksbureau IDC een onderzoek doen naar de verdiensten uit gegevenspakhuizen. Het bureau kwam tot de conclusie dat bij de 62 onderzochte ondernemingen de gemiddelde return-on-investment op pakhuizen maar liefst 400 procent bedroeg. MU

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Trek AI uit de experimenteerfase

    Een gids over AI als strategisch instrument en op welke manier je écht waarde toevoegt aan je organisatie.

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    TPU
    Data & AI

    Kort: Google en Anthropic in tpu-deal van vele miljarden, Clippy is Back! (en meer)

    Prompt Injection
    Security & Awareness

    Ook OpenAI’s Atlas-browser kwetsbaar voor prompt injection

    ai adoptie
    Data & AI

    Nederlandse it-afdelingen worstelen met ai-adoptie

    cloudsoevereiniteit EU
    Data & AI

    Kort: Nieuwe EU-eisen voor cloudsoevereiniteit, in 2026 zes biljoen voor ict (en meer)

    OpenAI atlas
    Data & AI

    Hello Atlas, bye bye Chrome?

    Cloud & Infrastructuur

    Checklist overstappen naar Europese cloudomgeving

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs