Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Wie ontdekt Columbus?

27 juni 2002 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondIT Strategy & Governance
Rik Sanders
Rik Sanders
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Welk Nederlands ict-bedrijf waagt de oversteek? De Amerikaanse stad Columbus uit Indiana is naarstig op zoek naar kandidaten die zich daar willen vestigen. Een delegatie onder aanvoering van burgemeester Fred Armstrong bezocht ons land.

  Optimistisch
John Hackett, een vooraanstaande Amerikaanse durfkapitalist van CID Equity Partners, blijft positief over de groeiverwachtingen van de Amerikaanse software-industrie. Tijdens zijn presentatie sprak hij de verwachting uit dat rond 2004/2005 het investeringsniveau de piek van 2000 overschrijdt. Vooral voor vernieuwende oplossingen op het gebied van internet, beveiliging en milieu ziet hij een zonnige toekomst. Nederlandse softwaremakers moeten in zijn ogen in de VS aanwezig zijn. "Niet alleen omdat het de grootste softwaremarkt betreft, maar ook omdat Amerikaanse multinationals hier bepalen welke software zij wereldwijd gaan implementeren."
Wat weet u van de staat Indiana in de Midwest van de Verenigde Staten? Dat ieder jaar de Indy500 wordt verreden in de hoofdstad Indianapolis? Dat het de grootste staal- en popcorn-producerende staat van de VS is? Dat er producten zijn uitgevonden als ingeblikt vlees en bonen, en tomatensap? Dat het originele Coca Cola-flesje er ontworpen is? Dat Columbus een architectuurmekka is?
Deze laatste plaats stond centraal in de presentatie die de delegatie uit Indiana gaf op uitnodiging van het Amerikaanse consulaat in Amsterdam. Columbus is een kleine industriestad met bijna veertigduizend inwoners die zich op economisch gebied poogt te ontworstelen aan de grote afhankelijkheid van de ’traditionele’ industrie, aangevoerd door concerns als Cummins Engine (fabrikant van dieselgeneratoren) en Arvin Meritor (leverancier van auto-onderdelen). Het ziet, net als diverse Nederlandse steden, een uitweg in de ict en probeert zowel Amerikaanse als buitenlandse firma’s te lokken. "Wij willen onze dienstverlening op een hoger peil brengen door meer ict-activiteiten aan te trekken. Bij de industrie bestaat een grote vraag naar ict-oplossingen", aldus Brooke Tuttle, voorzitter van de Economic Development Board van Columbus.

Stimulans

De delegatie onder leiding van burgervader Armstrong somde natuurlijk tal van voordelen op die Columbus zou hebben in vergelijking met andere delen van de VS: lagere salarissen en kosten van levensonderhoud, een goede infrastructuur en dichtbij een aantal belangrijke ict-opleidingen en -onderzoeksinstellingen, waaronder de lokale Indiana University en Purdue University.
Om meer ict-bedrijven aan te trekken heeft het gemeentebestuur een stimuleringsprogramma opgezet. Starters kunnen tegen lage kosten huisvesting krijgen in een speciaal opgezette broedplaats (Columbus Enterprise Development Center). Voor volwassener it-bedrijven is er plek in het Infotech Park, vlakbij het vliegveld van Columbus. Bovendien zijn er diverse subsidieregelingen en belastingvoordelen.
Brooke Tuttle hoopt niet dat Nederlandse it-bedrijven wegblijven door de huidige malaise. "Zij krijgen hulp wanneer ze overkomen. Wij leggen contacten bij potentiële klanten, geldschieters en onderzoekers." Hij wijst op een recent succes: het Indiase conglomeraat Tata opent twee softwareontwikkellocaties in de stad.
 
Rik Sanders

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Alphabet ziet kasgeld opdrogen door ai-race

    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor Europese cloudaanbieders als T-Systems is het belangrijk keuzevrijheid te bieden”

    IT Strategy & Governance

    Glanzende cijfers Microsoft, toch reorganisatie

    Carrière

    Booking.com wint rechtszaak over thuiswerken

    IT Strategy & Governance

    De agent doet precies wat hij mag

    IT Strategy & Governance

    KPN ziet omzet stijgen, zakelijke markt keert terug naar groei

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs