Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Telfort heroverweegt diensten voor mkb

03 juli 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
René Rippen
René Rippen

Telfort, sinds dinsdag concurrent van PTT Telecom, heroverweegt de introductie van diensten gericht op het midden- en kleinbedrijf en de consumentenmarkt. Dit als gevolg van de beslissing vorige week van minister Jorritsma over de tarieven voor het gebruik van het PTT-net (interconnectie).

Als gevolg daarvan krijgt deze groep gebruikers "minder keuze", aldus Telfort. "Dit staat haaks op het doel van de liberalisering van de markt". Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft beslist het tarief voor carrier selectie (uitgaand verkeer) voorlopig te handhaven op 7,1 cent per minuut. Daarmee bepalen bellers door wie zij hun lange-afstandsgesprekken laten afhandelen. Het tarief voor inkomend telefoonverkeer moet PTT wel met 10 procent verlagen tot 3,6 cent per minuut.
Telfort is "teleurgesteld dat het tarief voor gespreksbeëindiging slechts met 10 procent is verlaagd en het tarief voor carrier selectie in het geheel niet". Internationaal bezien blijven deze tarieven, en met name het laatste "zeer hoog", aldus Telfort. Voor nieuwkomers op de telecommarkt is het tarief voor uitgaand verkeer van groot belang, omdat zij nog een aantal jaren nodig hebben om hun eigen netwerk voldoende fijnmazig te maken.

Overgangstarief

Enertel vindt de tariefsverlaging "een goede eerste stap". Het bedrijf had een daling met hetzelfde percentage verwacht voor het uitgaande verkeer. "In tegenstelling tot Telfort vinden wij het goed dat er verschil bestaat: dat stimuleert de aanleg van lokale infrastructuren", aldus directeur Ketelaars van Enertel.
Het besluit van minister Jorritsma betreft overigens een overgangstarief. "Voor het vaststellen van de definitieve tarieven is meer tijd nodig", aldus het ministerie. Als Telfort en Enertel teveel betalen zal PTT Telecom dat na vaststelling van de definitieve tarieven moeten verrekenen. Het financiële risico legt de minister dus niet bij de nieuwkomers, maar bij PTT Telecom.
Jorritsma heeft geoordeeld dat het terminating tarief van 4 cent/minuut dat KPN de concurrenten had aangeboden "onredelijk" is. Telecom heeft daarin ten onrechte bepaalde overheadkosten meegerekend. De minister vindt een rendement van 12,5 procent voldoende. PTT Telecom bestrijdt dat de minister bevoegd is ook de originating tarieven vast te stelen. De minister geeft daarom voorlopig als haar mening dat het aanbod van 7,1 cent (districtsniveau) respectievelijk 8,3 cent (internationaal) "niet onredelijk" is.

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs