Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Alpha essentieel onderdeel in nieuwe koers Compaq

09 juli 1998 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Compaq heeft zijn nieuwe koers uitgestippeld. De computerleverancier gaat zich concentreren op Windows NT, dienstverlening en het 64-bit Alpha-platform.

Deze processor van Digital Equipment zal later dit jaar opduiken in de eerste Compaq-computers met Digital Unix als besturingssysteem.
Dit is de eerste keer dat Compaq zware computers levert met niet-Intel-processoren. De fabrikant levert eind dit jaar de eerste Alpha-servers en werkstations die op NT draaien. Anne Moore, directeur productplanning bij Compaq, meldt dat de computerproducent gebruikers van Digital Unix zal ondersteunen, maar tegelijkertijd naar NT probeert te lokken. "We zijn verbonden aan Unix, maar we verwachten uiteindelijk naar NT over te stappen."

Onzekerheid

Twijfels over de toekomst van de krachtige Alpha-processor blijven echter circuleren, ondanks de steun die Compaq aan de nieuwe Samsung-dochter Alpha Processor verleent. Deze onderneming legt zich geheel toe op het produceren van Alpha-chips en betrekt alle componenten uit een en dezelfde bron; Samsung. Dit moet de productiekosten van de processoren verlagen. Compaq-directeuren erkennen dat Alpha-chips de laatste tijd niet goed verkochten. De nieuwe eigenaar van DEC legt de oorzaak hiervan bij de oude directie en de slappe ondersteuning van onafhankelijke dienstverleners.

Ontslagen

Vorige week kondigde Compaq de eerste vijfduizend ontslagen aan van de geplande zeventienduizend. Analisten manen het bedrijf aan tot snellere ontslagen. "Des te eerder het bedrijf zich ontdoet van de overtollige werknemers, des te beter", oordeelt financieel analist Ashok Kumar van beursanalistenfirma Piper Jaffray. Collega Joe Clabby van onderzoeksbureau Aberdeen Group is het hiermee eens en benadrukt het belang van de aandeelhouders. Analist David Takata van marktfirma Gruntal & Co. is meer terughoudend, vooral wat betreft Digital-personeel. "Hoe weet je vlak na een overname al wie je moet ontslaan?"
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs