Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Beleggers vluchten in defensieve waarden

05 februari 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

De Amerikaanse beleggers blijven bezorgd over de winstvooruitzichten van de technologiebedrijven. Ze zochten daarom in groten getale hun toevlucht in de meer defensieve waarden.

De Nasdaq bleef achter met een verlies van 0,7 procent op 2643,21 punten. Daarmee wist de Amerikaanse technologiebeurs zich toch nog enigszins te herstellen van het omvangrijke terreinverlies van 64 punten, dat eerder op de dag door de halfgeleider- en computerfondsen werd ingezet. Toch kan worden gesteld dat de renteverlaging die de Federal Reserve vorige week doorvoerde, op de technologiesector nog niet het gewenste effect heeft gehad. Vooralsnog wint de zorg over de winstgevendheid van de technologiebedrijven en de kwakkelende Amerikaanse economie het van de – wellicht – positieve gevolgen op de langere termijn. Analisten noemen het een‘waiting game’: de beleggers willen eerst zien welk effect de meest recente renteverlaging sorteert.
Op de Nasdaq luidde met name de halfgeleidersector het verlies in. Zo verloor Intel bijna 3 procent op 34,7 dollar en moest Motorola ruim 4 procent terug op 20,4 dollar. De computersector deed het al niet veel beter. Hier was het onder andere Dell dat 3 procent prijs gaf op 24,4 dollar. Sun Microsystems moest het op zijn beurt doen met een verlies van ruim een dollar op 27,8 dollar.
Maar vandaag zijn de ogen met name gericht op internet-netwerkleverancier Cisco, dat nabeurs met zijn cijfers komt. Beleggers houden hun hart vast, nadat Cisco-topman John Chambers eerder al twee keer had gewaarschuwd voor tegenvallende resultaten. Er doen zelfs geruchten de ronde dat Cisco over dit kwartaal de laagste omzetgroei in zijn bestaan zal melden. Volgens analisten verklaart dit voor een deel de druk waaronder de Nasdaq staat. Vooruitlopend op de bekendmaking van de resultaten vandaag, sloot Cisco 94 dollarcent lager op 34,56 dollar.
Grootste verliezers op de Nasdaq waren PurchasePro.com, dat met 14 procent terugzakte naar 21,50 dollar als gevolg van een negatief getint artikel over het bedrijf in het beleggers tijdschrift Barron’s. Ook Exodus Communications, dat internetsystemen en netwerkmanagement-software ontwikkelt, moest inleveren. Het bedrijf verloor 19 procent op 18,75 dollar, nadat het bekend had gemaakt dat zijn schulden omvangrijker zijn dan aanvankelijk was verwacht.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs