Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

KPN/IBM-proef met Gprs is geslaagd

14 november 2000 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Tania Veldkamp
Tania Veldkamp
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

De proef van KPN Mobile en IBM om de toepassing van Gprs te onderzoeken is met succes afgerond. Big Blue gaat nu verder met de commerciële uitbouw van Gprs.

De test is 11 februari begonnen. In eerste instantie zouden zo’n 200 medewerkers meewerken. Dit is teruggebracht tot 50, omdat dit aantal volgens Gerard Kosters van KPN voldoende is. "Bij een pilot draaien we semi-operationeel. Er word getest en aangepast, getest en aangepast. Hiervoor zijn 50 medewerkers prima. Met het succes van deze proef kunnen we een commerciële start maken. KPN heeft aangegeven dat Gprs voor het einde van het jaar beschikbaar zou zijn in heel Nederland en die doelstelling staat nog steeds."
Kanttekening die hierbij gemaakt moet worden is dat heel Nederland een ruim begrip is. "Niet elke vierkante meter kan bedekt worden. Op sommige plaatsen mogen wij geen masten plaatsen zoals op de Veluwe of in het IJsselmeer", aldus Kosters.
Circa 50 IBM-medewerkers beschikten over Gprs-test-toestellen van Motorola en Mitsubishi. Daarmee konden zij in en om de bedrijfslocaties in Amsterdam ZW en ZO mobiel gebruik maken van faciliteiten. Deze werden aangeboden via het bestaande IBM bedijfsnetwerk. KPN Mobile had daarvoor de beide locaties uitgerust met Gprs-stations. Met de combinatie van de telefoon en een Palm-pc beschikten de medewerkers over de mogelijkheid draadloos te e-mailen, adreslijsten en het intranet te raadplegen. Behalve e-mailen konden zij ook wappen.
Het is gelukt om de zwaar beveiligde toegangspoort van het IBM-netwerk op een IP-Secure wijze toegankelijk te maken. Eenmaal ingelogd beschikten de medewerkers onderweg continu over de geboden faciliteiten. En onderweg was dan zowel binnen als buiten. Weliswaar binnen de reikwijdte van de Gprs-stations.
De grote snelheid (always on) is als belangrijkste voordeel ervaren. Met name het wappen beviel goed, vooral onderweg. De gevraagde informatie kwam vrijwel direct op het scherm. De snelheid van de toestellen ligt vanaf de introductie-datum maximaal op 26,8 Kbit/s. Als grote groepen gebruikers tegelijkertijd rond dezelfde locatie gebruik maken van Gprs kan de snelheid lager zijn.
KPN kon nog niks zeggen over de prijzen.
 

Meer over

GPRS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Overheden beloven meer opensource te gebruiken

    IT Strategy & Governance

    Saas drijft softwarekosten gemeenten verder op

    Generative AI

    Een model voor elk

    IT Strategy & Governance

    Invest International leent KMWE 15 miljoen voor uitbreiding in Maleisië

    IT Strategy & Governance

    Kort: VodafoneZiggo legt basis voor 8 Gbit/s, DXC brengt autonoom rijden naar logistieke sector (en meer)

    Carrière

    Laatste weekeinde om te stemmen voor de Computable Awards!

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs