Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Spotfire introduceert nieuwe interactieve business analytics software

18 juli 2006 - 08:433 minuten leestijdActueelSoftware & DevelopmentSpotfire

Spotfire, leverancier van oplossingen voor business analytics (interactieve, visuele data-analyse), introduceert Spotfire DXP (Data Experience). Deze software is specifiek ontwikkeld voor breed gebruik, zodat ook andere professionals, naast de experts binnen een organisatie, snel analyses kunnen uitvoeren en deze resultaten kunnen delen. Business analytics is hierdoor niet langer voorbehouden aan een kleine groep medewerkers.

Spotfire DXP vertaalt data naar een multidimensionaal beeld, waardoor patronen en trends direct zichtbaar worden. Ook zijn medewerkers voor rapporten en analyses niet langer afhankelijk van anderen. Deze kunnen zij zelf op ieder moment samenstellen op basis van de laatste data. Hiermee kan een brede groep professionals zelf analyses uitvoeren en op basis hiervan beslissingen nemen.

Flexibiliteit zonder beperkingen
Gebruikers hebben met Spotfire DXP een flexibele, interactieve business analytics tool in handen. Zo kan met de nieuwe ‘drag and drop’ interface continu nieuwe data aan de analyse worden toegevoegd en kunnen gebruikers de analyse aanpassen zonder dit eerst te hoeven programmeren. De gebruiker wordt niet beperkt door voorgeprogrammeerde analyses of hiërarchische databases en kan dus op ieder moment bepalen welke data hij nog meer in de analyse wil betrekken. Door deze flexibiliteit krijgen zij vrijwel direct antwoord op hun vragen en hoeft de informatie niet eerst in spreadsheets te worden geplaatst om geïnterpreteerd te kunnen worden. Dit bespaart veel kostbare tijd. Spotfire DXP is volledig ontwikkeld op het Microsoft .Net platform en is zowel geschikt voor 32 als 64-bit pc’s.

Dan Vesset, research director bij IDC: “Rapportage- en dashboard-software bieden professionals vaak onvoldoende ondersteuning voor het maken van beslissingen. Wel hebben ‘decision makers’ op alle niveaus binnen een organisatie gebruiksvriendelijke en interactieve middelen nodig om data te analyseren. Spotfire DXP komt tegemoet aan gebruikers die tot nu toe niet werden voorzien in hun behoefte door aanbieders van business intelligence.”

“Met Spotfire DXP kan ik op basis van informatie uit verschillende databronnen vragen stellen en deze onmiddelijk beantwoorden en daarbij ook nieuwe informatie integreren”, vertelt Eddy van Hamersveld, National Sales manager bij Yakult Nederland. “Spotfire DXP geeft direct een visueel antwoord op mijn vragen. Ook is het eenvoudiger specifieke marketing- en salesanalyses uit te voeren; gegevens over het marktaandeel en trends zijn nu beschikbaar voor al onze professionals.”

DXP-modules
Naast Spotfire DXP introduceert Spotfire ook nog twee aanvullende modules; Spotfire DXP Metrics en Spotfire Guided Analytics. Spotfire Metrics is een visuele rapportagetool met een verzameling statistische scripts die kunnen worden gebruikt in Spotfire DXP. Terwijl gebruikers de data bewerken worden beelden en statistieken onmiddelijk aangepast. Met Spotfire’s Guided Analytics kunnen kennis en best practices gedeeld worden met de rest van de organisatie. Zo kunnen collega’s met Guided Analytics hun interpretatie van de informatie delen en vanuit verschillende disciplines tot inzichten komen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Meer lezen

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Rechter kraakt falende erp-consultant

    ActueelCarrière

    Kort: Paul Broekhuizen leidt Fsas Benelux, Brink Software verkocht (en meer)

    ActueelData & AI

    Europese beurzen voor grensverleggend UvA-onderzoek in it

    AchtergrondSoftware & Development

    License to bill

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs