Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Networking & Connectivity » Networking

Allied Telesis introduceert SFP-glasvezelmodule voor 100BaseFX uplinks

03 juli 2006 - 12:33ActueelNetworkingAllied Telesis International

Allied Telesis, leverancier van end-to-end Ethernet/IP-toegangsoplossingen, breidt zijn portfolio van uplink-modules uit. Het bedrijf brengt een nieuwe reeks van snelle Ethernet-glasvezel-optic-modules op de markt: de AT-SPFX-familie. De AT-SPFX-zenders maken een 100BaseFX uplink in een Small Form-factor Pluggable-formaat (SFP) mogelijk. Hierdoor hebben klanten geen extra 100Mbps glasvezel-uplink-applicaties meer nodig. De AT-SPFX-producten zorgen ervoor dat de switch zowel 100Mbps als 1000Mbps aankan.

Tot voor kort bestond er geen SFP-formaat voor oudere switches. Dit verplichtte klanten die een 100Mbps uplink nodig hadden, tot de aankoop van merkspecifieke en vaste applicaties die vaak duurder waren dan de SFP zelf. Met de AT-SPFX-familie is dit verleden tijd. De serie is compacter dan een 100BaseFX–formaat, maar heeft dezelfde flexibiliteit en uitwisselbaarheid. Hierdoor is het voor klanten eenvoudiger en kosteneffectiever om hun netwerk uit te breiden en onderhoudswerkzaamheden uit te voeren.

Bij het overgrote deel van de Allied Telesis-switches zijn gigabit-updates mogelijk met Fast Ethernet- of Gigabit Ethernet SFP-modules. Switches die deze functionaliteit ondersteunen, bieden extra voordelen voor gebruikers. Nu veel netwerken voorzien zijn van multimode-glasvezel, willen netwerkbeheerders deze blijven gebruiken wanneer zij hun netwerk upgraden. Met een snelheid van 100Mbps ondersteunt multimode-glasvezel afstanden tot twee kilometer. Met een snelheid van 1000Mbps evenwel is de afstand beperkt tot 220 meter. Door Allied Telesis-switches te combineren met AT-SPFX-glasvezel-uplink-modules, kan de originele glasvezelkabel in gebruik blijven en is het niet nodig nieuwe kabels te leggen.
De AT-SPFX-familie van Allied Telesis biedt mogelijheden van twee tot 40 kilometer. Het probleem dat Gigabit-switches normaal gesproken geen applicaties voor 100Mbps hebben, wordt hierdoor opgelost.

De AT-SPFX-zendermodules zijn hot swappable, waardoor klanten ze kunnen plaatsen of verwijderen zonder het systeem uit te schakelen en zonder upgrades of onderhoud.

De nieuwe AT-SPFX-modules zijn verkrijgbaar in drie modellen: de AT-SPFX/2 (voor twee kilometer multimode-glasvezel), de AT-SPFX/15 (voor vijftien kilometer single-mode-glasvezel) en de AT-SPFX/40 (voor 40 kilometer single-mode-glasvezel). De AT-SPFX/2 kost €65, de AT-SPFX/15 €115 en de AT-SPFX/40 €165.

“AT-SPFX-SFP’s van Allied Telesis zijn onder andere uitwisselbaar met AT-8000S- en AT-9924SP-switches en dragen bij aan de ontwikkeling van een universele standaard voor SFP’s”, zegt Berry de Jong, Sales Director Benelux bij Allied Telesis. “Doordat de AT-SPFX een 100Mbps-verbinding over een gigabit-switch aankan, kunnen onze klanten hun bestaande hardware-investeringen beter benutten en netwerkprestaties verbeteren.”

Meer over

NetworkingTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Networking

    Kort: CSR bezorgd over vitale infrastructuur, QuTech brengt quantumprocessor Tuna-177 uit (en meer)

    datacenter groei
    Networking

    Overnames en netwerkuitbreiding stuwen groei Eurofiber

    Networking

    Ridderorde voor it’ers Akkerhuis, Bongers en Koolen

    Networking

    ‘Punt-nl’ viert 40-jarig jubileum

    Networking

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Networking

    EY pleit voor verplichte e‑facturatie Nederlandse ondernemers vanaf 2030

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs