Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

IBM grootste ICT-bankier ter wereld

29 november 2000 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

IBM heeft naast zijn reguliere verkoopkanalen een minder bekende bron. Het financieren van ICT-oplossingen is een miljardenbusiness.

Wereldwijd heeft IBM voor maar liefst 40 miljard dollar aan uitgeleasde apparatuur uitstaan in de wereld. Het leasevolume in Nederland bedraagt ongeveer 1 miljard gulden. Bestuurslid van IBM Global Financing Mick Netiv zegt: "We willen de internetstarters helpen met eendedicated NetGen-team."Naast de reguliere verkoop van IBM hardware, software en diensten signaleert IBM nieuwe speler aan het firmament. "De starters moeten wel hun eerste financieringsronde achter de rug hebben", vindt Netiv. "Hiervoor maken wij gebruik van de kennis vanventure capitalists en incubatorsen in ruil hiervoor hebben zij toegang tot de kennis van IBM."
Big Blue is een fervent verzamelaar van patenten en octrooien, waarvan er velen ongebruikt zijn. Deze kunnen dan worden aangewend om starters te helpen, waarbij IBM uiteraard de ideale techpartner is. "De naam IBM geeft extra kracht aan het bedrijfsplan", zegt Netiv. IBM Global Finance houdt zich bezig met zowel operationele als financiële lease. In het eerste geval blijft IBM eigenaar van de apparatuur. Bij deze leasevorm wordt na een van tevoren afgesproken tijd weer teruggenomen en eventueel vervangen door nieuwe apparatuur. In de financiële leasevariant sluiten IBM en de starter een soort huurkoopovereenkomst af.
De inbreng van IBM kan ook bestaan uitwarrant & succesfee-constructies. Netiv: "Wij zijn geschikt als additionele financieringsbron, conservering van aandelenkapitaal en op maat gesneden financiering." Er wordt ook gekeken naar het management van de starter: eerst de vent en dan de tent. Verdere criteria zijn, hoe hoog de maandelijkseburnrate is, of het product of de dienst niet-kopieerbaar of exporteerbaar is en de technische haalbaarheid van het product. "We financieren overigens niet alleen IBM-oplossingen, maar ook die van andere leveranciers", besluit Netiv.
Sun Microsystems houdt zich alleen via partner Gecas met financiering bezig. "Wij doen enkel operationele lease en het hoeft geen Sun te zijn", zegt ceo Wim Beltman van Sun Nederland. ‘Server yourself’.

Frits Njio

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Europa wil minder Amerikaanse tech, maar blijft afhankelijk

    Cloud & Infrastructure

    Explosie in Israëlische fabriek en zwakke pc-markt teisteren Intel

    IT Industry news

    Kort: Grootste cryptodiefstal ooit treft Binance, Wolters Kluwer vangt 40 miljoen voor Steuertipps (en meer)

    Pim de Witte
    IT Strategy & Governance

    Jonge techmiljardair Pim de Witte wil vooral grip houden op ai

    IT Strategy & Governance

    ‘Pushing Boundaries’ centrale thema Computable Awards 2026

    Cloud & Infrastructure

    Alphabet ziet kasgeld opdrogen door ai-race

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs