Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Consolid kiest KPN voor werkplekbeheer

29 september 2009 - 13:08ActueelCloud & InfrastructuurGetronicsKPN

Consolid besteedt het werkplekbeheer voor vijf jaar uit aan KPN. De uitzendorganisatie stond voor nieuwe investeringen in het serverpark en besloot uiteindelijk zijn werkplekomgeving extern onder te brengen. Consolid maakt gebruik van Werkplek Online en betaalt KPN per gebruiker per maand. Het gaat om honderd werkplekken. Over de waarde van het contract worden geen mededelingen gedaan.

De komende vijf jaar gaat KPN zo’n honderd werkplekken beheren van uitzendorganisatie Consolid. Daar waar dochterbedrijf Getronics de grootzakelijke markt bedient met werkplekbeheer doet ‘moeder’ KPN dit voor het midden- en kleinbedrijf. Het werkplekbeheer gebeurt middels Werkplek Online, een concept van KPN waarbij de medewerkers van klanten een werkplek overal kunnen gebruiken. De bestanden en bedrijfsgegevens worden opgeslagen in de datacenters van KPN.

Consolid is een opleidings- en detacheringsorganisatie, gespecialiseerd in personenvervoer, transport en beveiliging. Op het hoofdkantoor in Amsterdam en in acht regionale vestigingen werken een kleine 100 medewerkers aan de landelijke dienstverlening. De ict-ondersteuning vond eerst plaats vanuit een eigen serverpark in Amsterdam, met ondersteuing van automatiseringsbedrijf Datad uit Veenendaal.

Naar gebruik

Een woordvoerder vertelt dat door de groei van het bedrijf en de toenemende behoefte aan 24 uur/7 dagen per week beschikbaarheid van de applicaties er noodzakelijk vervangingen in het serverpark nodig waren. De uitzendorganisatie besloot vervolgens tot uitbesteding om de aanschaf van licenties, het onderhoud en het regelen van de software-updates – immers geen kernactiviteit – niet meer zelf te hoeven doen. Ook de aangeboden continuïteit en bedrijfszekerheid van een oplossing ‘buiten de deur’ was een belangrijke reden voor uitbesteding, stelt hij.

In financieel opzicht was het verschil tussen de opties ‘zelf hebben en zelf doen’ en ‘uitbesteden’ niet zo heel groot, aldus de zegsman, maar bij KPN Werkplek Online betaalt de klant naar gebruik: per medewerker per maand. Het is eenvoudig om zelf nieuwe gebruikers toe te voegen of werkplekken af te sluiten, zodat alleen voor de daadwerkelijk benodigde werkplekken wordt betaald. Medewerkers hebben automatisch de laatste softwareversies tot hun beschikking.

 

Meer over

LicentiesTelecomWerkplekbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Plat4mation

    AI Native Value Chain at Philips Enterprise Informatics (Plat4mation en Philips Enterprise Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    NEXTlegal & Uniserver

    Soeverein notariaat en advocatuur op Nederlandse SaaS (NEXTlegal & Uniserver)
    Pijl naar rechts icoon

    Aces Direct

    Sven van Boxtel (Managing Director/CEO, Aces Direct)
    Pijl naar rechts icoon

    Aces Direct

    Aces Direct: circulaire IT met een menselijk gezicht
    Pijl naar rechts icoon

    TUDesc.com

    De levenscyclus van een onderwijszaal (TUDesc.com)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Bonden bij ASML willen vertrekregeling voor iedereen

    Werkplek & Beheer

    Easy Office Online stroomlijnt werkprocessen bij FGN

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Girls’ Day in Amsterdam, BAM calculeert met Acto In­for­ma­ti­se­ring (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    AirHub haalt 4,4 miljoen euro op voor verdere ontwikkeling drone-operatiesoftware

    Cloud & Infrastructuur

    Terwijl ai versnelt, hapert de cloud: slechts 14 procent is echt klaar

    Security & Awareness

    Ot-security: markt in kaart

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs