Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IT-student kiest liever voor bedrijfsleven

07 maart 2012 - 10:28ActueelCarrièreneomax
Sander Hulsman
Sander Hulsman

57 procent van de it-studenten werkt na zijn studie het liefst voor een profit organisatie. Nog eens 26 procent start liever een eigen onderneming. Dat maakt dus dat 83 procent van die studenten het liefste na zijn studie in het bedrijfsleven actief is. Dit blijkt uit onderzoek van it-detacheerder Neomax onder 940 Nederlandse it-studenten op mbo- en hbo-niveau.

It-studenten zijn minder enthousiast over een toekomst bij een overheidsinstelling of non-profit organisatie. Respectievelijk geeft slechts 12 en 5 procent daar de voorkeur aan. Met het onderzoek wilde Neomax in kaart brengen wat de behoeften van de afstuderende it'ers, de professionals uit de Y-generatie, zijn. Er werd gekeken naar wat zij verwachten van hun toekomstige werkgever en baan.

Salaris

Bijna 62 procent vindt dat de inhoud van het werk belangrijk is en ruim 35 procent vindt dit zelfs zeer belangrijk. Opvallend is dat 2,1 procent de inhoud van het werk totaal niet interesseert. Ruim 60 procent vindt dat er in het werk procedures nageleefd moeten worden, terwijl 28,2 procent hier niets om geeft. Bijna drie kwart vindt de sfeer binnen een organisatie belangrijk en 7 procent kiest niet voor een werkgever vanwege het salaris.

Als respondenten gevraagd wordt naar wat het meest belangrijk is bij de keuze voor een werkgever, dan zijn dat de doorgroeimogelijkheden. Als belangrijk worden uitdaging in het werk, verantwoordelijkheid, erkenning, realisatie van de doelen in het werk, bevoegdheid tot initiatief en werkinhoud ervaren.

Social media

Als motivatiefactor wordt de sfeer binnen een organisatie als zeer belangrijk ervaren. Belangrijke andere factoren zijn werkcondities, werkprocedures, supervisie, salaris, status, werkzekerheid en secundaite arbeidsvoorwaarden. Als onbelangrijk wordt vrije toegang tot social media ervaren.

De meeste it-studenten hebben het liefste flexibiliteit in hun nieuwe baan. 19 procent wil volledige flexibiliteit en werkt het liefst op eigen tijden. Nog eens 64 procent wil enige flexibiliteit. 17 procent gaat voor een baan van negen tot vijf uur. De verhouding tussen werk en privé is redelijk geleidelijk verdeeld: 36,5 procent wil totale scheiding, 35,5 procent wil combineren en 28 procent vindt dat werk en privé door elkaar mogen lopen. In totaal wil 71 procent een fulltime baan van minimaal 36 uur per week.

Neomax onderzocht meer zaken die allemaal in een whitepaper zijn terug te vinden.

Meer over

Arbeidsvoorwaarden

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    OR kan als Chinese Muur werken

    Cloud & Infrastructuur

    2026 ziet er glanzend uit voor ASML

    Carrière

    UWV benoemt nieuwe cio en cto

    shutterstock_2482811801 Panchenko Vladimir 16x9
    Carrière

    Kort: werknemer baalt van legacy-it, klanten ‘daten’ met nep­pro­fie­len (en meer)

    Carrière

    ASML en bonden slechts ‘nanometers’ genaderd

    Vacature
    Data & AI

    Kort: AFM jaagt op it-experts, Accenture en Google openen soeverein it-centrum (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs