HP heeft nieuwe telecomsoftware gelanceerd die service providers kan helpen om, door middel van web 2.0, de groei in draadloze oplossingen te stimuleren.
HP Service Delivery Platform (HP SDP) heeft nu een virtuele "zandbak" waarin ontwerpers nieuwe, op het web gebaseerde, applicaties, widgets en mash-ups op het draadloze netwerk van de service provider kunnen ontwikkelen. De nieuwe technologie in HP SDP 3.0 maakt ontwikkeling van services makkelijk, snel en rendabel voor onafhankelijke ontwerpers.
Door Independent Software Developers (ISV’s), onafhankelijk van telecom, aan te trekken en hen de instrumenten te geven om innovatieve applicaties te bouwen, kunnen service providers hun draadloze netwerk verrijken met gepersonaliseerde services die abonnees willen – en waar ze per maand voor willen betalen.
Voorbeeld hiervan is het Noorse Telenor, met 168 miljoen abonnees wereldwijd dat samen met HP de "Playground" heeft ontworpen. Dit is een centrale omgeving waar de12 wereldwijde operators van Telenor ISV’s kunnen ontmoeten om nieuwe mobiele apparaten te ontdekken en te evalueren.
"Telenor versnelt de ontwikkeling van services die nieuwe omzet genereren door ISV’s directe toegang te geven tot netwerk service enablers via webservice-based interfaces," zegt Håvard Alstad, Group Business Development/Research, Telenor ASA.