Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

210 miljoen extra voor innovatiepot WBSO

Euro
16 september 2009 - 10:23ActueelOverheidMinisterie van EZK

Het kabinet trekt voor volgend jaar 210 miljoen euro extra uit voor de Wet Bevordering Speur- en Ontwikkelingswerk (WBSO), een belastingaftrek voor bedrijven die innoveren. In 2010 komt bovenop de eerder afgesproken structurele verhoging nog eens 60 miljoen euro extra. Dit brengt het totale bedrag dat voor 2010 voor innoverende ondernemers beschikbaar is, op 700 miljoen euro.

Het kabinet trekt dit jaar en volgend jaar in totaal 360 miljoen euro extra uit voor de fiscale regeling om speur- en ontwikkelingswerk (WBSO) te stimuleren. In 2010 wordt in dit potje bovenop de eerder afgesproken blijvende verhoging nog eens 60 miljoen euro extra gestopt. In totaal is dit jaar 614 miljoen euro en volgend jaar 700 miljoen euro voor ondernemers beschikbaar. Voor 2011 is nu alvast besloten dat 115 miljoen euro extra beschikbaar komt.

Via intensivering van de WBSO hoopt het kabinet het innovatieve ondernemerschap te stimuleren en de economie weer aan te zwengelen. De WBSO geldt als een succesvolle regeling die ook voor de ontwikkeling van software kan worden gebruikt. Ondernemers maken er veelvuldig gebruik van.

Eerste schijf

In het belastingplan is ruimte gemaakt voor een incidentele extra intensivering voor 2010. Het gaat om een verhoging van de loongrens in de eerste schijf van 150.000 euro naar 220.000 euro. Hierdoor kan men over een groter deel van het loon van een researchmedewerker (het S&O-loon) het voor 2010 geldende verhoogde percentage van de eerste schijf toepassen. Deze incidentele intensivering levert direct een extra liquiditeitsvoordeel op voor het bedrijfsleven.
Dit jaar is de definitie van speur- en ontwikkelingswerk al verruimd. Daarnaast wordt het bedrijfsleven al direct liquiditeitsvoordeel gegund.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    Nexperia
    Overheid

    Debat over Nexperia verdiept roep om gecoördineerde Europese aanpak

    Cloud & Infrastructuur

    Lenovo start refurbish-dienst voor bedrijven

    Overheid

    Rekenkamer: UWV faalt jarenlang met verouderde it-systemen

    generatieve ai overheid
    Data & AI

    Kort: Overheid zet meer en meer generatieve ai in, drinkwater met SAP (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Belastingdienst zet door met Microsoft365: ‘geen Europees alternatief beschikbaar’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs